Už odmala jsem slýchala ve školce tu známou říkanku - zrzi, zrzi, co tě mrzí... Musím říct, že mě to opravdu mrzelo, protože jsem neměla vlasy zrzavé, ale tiziánové, jak mi vždycky s láskou tvrdila moje babička.
Škola i školka je už dávno za mnou a já jsem dospělá.
Své kdysi nádherné dlouhé rusé kadeře, které se stáčely do princeznovských prstýnků, jsem vyměnila za pohodlnější účes. Dnes mi mou hlavinku zdobí sestříhané a provzdušněné delší mikádo. Barva vlasů se stále drží mezi zrzavou a nějakou, opravdu to asi bude ta tiziánová :-).

Musím říci, že moje vlasy jsou můj život, nejsem moc hezká, ale v mém případě vlasy vše zachrání. Muži mi věnují obdivné pohledy a sem tam slyším poznámky typu – koukej na tu zrzku :-). Pro mě je to pochvala a zadostiučinění, že jsem odolala svodům různých blonďatých a černých barev.
Se svými vlasy si prožiji i světlé chvilky. Internet je všemocný, a tak si na něm můžete přečíst mnoho mýtů, pověr a možná i pravdivých informací vztahujících se k barvě vlasů. Třeba nedávno za mnou přišel můj kolega a šibalsky mi řekl: „Ty hele, jsem četl, že si zrzky užijí více sexu, co je na tom pravdy?“ Tak co vám dámy budu povídat, my víme, že to asi jen o vlasech není, ale abych mu dala co proto, začala jsem mu líčit moje každodenní milostné avantýry. On mi to snad i věřil :-).
Pak jsem si ten článek přečetla, nějaká psycholožka tam rozebírala teorii, že zrzavé vlasy symbolizují vášeň a že muži mají pocit, že se zrzavou zažijí něco neobvyklého. Musím přiznat, že pár mužů už mělo zájem jen proto, že to je jejich životní sen. Minulý týden jsem zase četla, že zrzky jsou drzé, no teda nevím, mně spíš přijde, že je to o tom, jak vás doma vychovají. Ale popravdě, trochu přidrzlejší jsem :-). Nebo zrovna včera – zrzky se nejvíce vyskytují v Praze a jsou to učitelky, teda nezdá se mi, že by zrovna Praha byla semeništěm rudovlásek, a ani jedna moje učitelka nevlastnila tuto zvláštní nádheru.

A poslední moje zjištění je... že zrzky nešediví, to mi zcela s vážnou tváří sdělila moje kadeřnice, která mimochodem moje vlásky velice obdivuje nejen pro jejich barvu, ale i pro pevnost a lesk. Nevím, nevím, nějak se mi to nezdá, samozřejmě bych tomu ráda věřila, ale asi budu mít vlasy stříbrné jako moje babička, která mi kdysi hladila moje tiziánové vlásky.
Co dodat, jsem moc ráda, že své vlasy mám, jsem na ně hrdá a vůbec mi nevadí sem tam zaslechnout: Zrzavou, zrzavou, tu já mám nejradši. Vždyť co se může zdát zprvu jako přítěž, může být nakonec ta největší přednost. Tak hlavu vzhůru milé zrzečky, ať vám do vašich krásných vlásků zasvítí sluníčko, uvidíte, že se pánové nebudou stačit otáčet :-)


Tak to je vše, milé ženy-in, mějte hezký den

Popelka21


Milá zrzavá Popelko21,
podle průzkumů jsou zrzky hned za blondýnami pro muže nejpřitažlivějším sexuálním objektem (co se barvy vlasů týče).
Nevím, jestli jsou drzé, někde jsem zase slyšela, že zrzaví lidé jsou vzteklí, ale znáte to, ono se toho nakecá...:-)

Reklama