Píše naše čtenářka s nickem Suzanne, které se její chytrý telefon přehnaně zahřívá, takže ho v zimě používala jako kamínka. Ale co s nimi teď na jaře? Jinak si na aplikace rychle zvykla, ale i to prý má určitá negativa. Jaká, to už se dočtete níže

Zrovna dnes jdu svůj „chytrý telefon“ reklamovat. Půl roku tu leží a já nadšeně používám rodinnou záložní Motorolu s tlačítky. Bože, to je úleva! Za ten rok s chytrým telefonem jsem se tisíckrát rozčilovala, že se dotyková obrazovka leskne a špatně se čte na sluníčku. Poslala jsem bezpočet zmatených sms, protože jsem po špatně navoleném slovu sms omylem odeslala místo smazání. To by se dalo přežít. Ale když jsem v chytrém telefonu zapnula navigaci, začal se zahřívat tak mohutně, že při případném hovoru nešel ani dát k uchu. Takže jsem to vydržela část zimy, kdy jsem zapnutou navigací zahřívala prokřehlé ruce a ledové tváře (dokud se to nezahřálo příliš), a pak jsem chytráka prostě odložila s tím, že je nutná reklamace. 

   Za tu dobu s ním jsem se však stala lehce závislou na internetu. Jakmile jsem někde čekala, šup na ženu-in, třeba jen tak zkontrolovat, jestli někdo něco nenapsal (ovšem reagovat mi z mobilu nešlo). Přece nebudu jen tak zbůhdarma někde stát, takže jsem využila čas a podívala se na Facebook. Nikde nic nového, ale já tam pořád lezla jak beran. Hurá, pípnul e-mail, musím zjisit, od koho. To, že to byla nějaká reklamní volovina, mě sice rozladilo, ale příště jsem se tam vrhla zas. Občas jsem se cítila důležitě, když jsem do minuty vyřídila pracovní e-mail včetně příloh.

Ale pak jsem zjistila, že ono to všechno může počkat. Že nemusím být jako na drátkách a stále k dispozici na mailu, sociální síti, skype, či mít nejnovější informace ze světa. Na jednu stranu to bylo takové akční. Ovšem na straně druhé jsem si uvědomila, že to jaksi zabíjí vlastní myšlenky. Nemáte kdy je mít. Mysl neustále zaměstnává ono „spojení“. A když si k tomu ještě přidáte možnost čtení knížky na chytrém mobilu, nějaká vlastní myšlenka už vůbec nemá šanci.

Jenže je to vánoční dárek, po kterém jsem sama toužila. Stál hodně peněz a bylo by naprosto neuctivé i vůči mému muži, abych ho nechala jen tak ležet (ne muže, ten by byl jistě rád, mám na mysli telefon). Takže dnes tam půjdu a uvidíme.

 Abych nezapomněla, jelikož jsem nedokázala na „ne-chytrém“ mobilu zprovoznit připojení, rozhodla jsem se internet v mobilu zrušit a zavolala to operátorovi. To bylo něco! Mladý muž nevěřícně položil otázku - vy chcete ZRUŠIT mobilní připojení? A nechcete ho jen zlevnit? Já na to, že ne. Mladý muž se opět v úžasu zeptal - a mohu se vás zeptat, proč? Zapřemýšlela jsem. Chvíli jsem hledala slova vysvětlení... Víte, byla jsem neustále online. A už mě to tak nějak sere. 

 Mladý muž zalapal po dechu a řekl: „No... eh.... a to se dá taky pochopit. Do hodinky máte vypnuto.“ Z úsměvu v jeho hlase bylo poznat, že mi vlastně rozumí.

 Takže jedu. Snad jim ta oprava bude trvat dost dlouho :-)

 Suzanne

Milá Suzanne, možná je dobře, že jste si to včas uvědomila. Pak už by nemusela být cesta zpět a stala byste se otrokem svého chytrého telefonu

Text nebyl redakčně upraven

  • Jak využíváte svůj telefon?
  • Pokud máte „chytrý“ telefon,  využíváte aplikace?
  • Jaké konkrétně? Jaké vám usnadňují život a jaké máte pro zábavu?
  • Kterou aplikaci využíváte nejčastěji?
  • Kterou považujete za nejužitečnější?
  • Jak často telefony měníte? Musíte mít vždycky poslední novinku?
  • Kdo má u vás v rodině nejlepší telefon?
  • Jaký telefon mají vaše děti? Jsou náročné, nebo se nachají „odbýt“ zděděným přístrojem po rodičích, či starších sourozencích.
  • V kolika letech měly svůj první mobil?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

CO MŮŽETE ZÍSKAT ZA PŘÍSPĚVEK?

kazeta

Reklama