Lilek je zelenina, která je v mnoha českých kuchyních opomíjena. Ale pozornost si zaslouží. Má velice jemnou chuť, která potěší všechny gurmány. Ty, kteří si hlídají svůj příděl kalorií, zase potěší jeho výživové hodnoty. Lilek patří mezi delikatesy hlavně ve středomořské a indické kuchyni. Zatímco v české kuchyni najdeme hlavně jeho temně fialový odstín, v zahraničí najdeme jeho žlutý, zelený a i šedobílý druh.

Tato zelenina, která se začala pěstovat v 15. století v Indi, má kořenovitě nasládlou chuť s nádechem oříšků. Ta vynikne hlavně při tepelné úpravě. V syrovém stavu je jeho chuť nevýrazná a jeho konzumace se nedoporučuje.

Lilek bývá velmi doporučován při dietách. Hlavním důvodem je, že je z 92 % tvořen vodou. Navíc obsahuje nejvyšší množství vlákniny pektinu ze všech druhů zeleniny, vysoké množství provitaminu A také řadu stopových prvků (mangan, hořčík, bor, selen, draslík). Látky, které jsou v lilku obsaženy, příznivě ovlivňují krvetvorbu. Lilek dělá i dobře žaludku a střevům díky vysokému podílu vlákniny. Tak pomáhá při zažívacích potížích. Dokázán je jeho vliv na stabilizaci vyšších hodnot krevního tlaku a hladiny cholesterolu v krvi.

Konzumace lilku se doporučuje téměř ve všech dietách. Lilek patří mezi potraviny s nízkým glykemickým indexem, přidává se do tukožroutské polévky, objevuje se v dietě podle krevních skupin, doporučuje se ženám, které trápí kvasinková onemocnění. Obsahuje nízký podíl sacharidů. Většina cenných živin lilku se nachází pod slupkou, proto se lilek nikde neloupe.

 

 

  1. Z čeho je lilek z největší části tvořen?
  2. Lilek je nejbohatší ze všech druhý zeleniny na jednu látku. Víte kterou?
  3. Proč je lilek doporučován ve většině dietních programů?

 

Výsledky kvízu a rady, jak navždy zhubnout, naleznete na http://www.doformy.cz/kviz115

Reklama