64183d4d47147obrazek.png
Foto: Shutterstock

Nepatří mezi typické prvoplánové fešáky, magazín People ho přesto zařadil mezi 12 nejpřitažlivějších mužů planety a mnohé ženy z něj jdou do kolen. A nejen ony. Slušnou fanouškovskou základnu má i mezi muži. Momentálně totiž září hned ve dvou seriálových hitech – kromě zmíněného The Last of Us, kde si klestí cestu přes zombíky, je také hlavním hrdinou sci-fi seriálu Mandalorian.

Pedro Pascal se narodil v roce 1975 v Chile, ale ještě jako batole tuto zemi kvůli diktátorskému režimu opustil a spolu s rodiči se stal politickým uprchlíkem. Nejprve našli azyl v Dánsku a potom se vydali hledat štěstí do Ameriky – usídlili se v Texasu. Už od mala se Pedro velmi zajímal o filmový svět a později studoval herectví v New Yorku, když ale začal obcházet první konkurzy a snažil se prosadit, zasáhla ho velká osobní tragédie. V roce 2000 jeho matka, která pracovala jako dětská psycholožka, spáchala sebevraždu. Aby uctil její památku, začal od té doby používat její příjmení Pascal místo dosavadního Balmaceda po otci.

V rozhovoru pro magazín Paula herec v roce 2017 uvedl, že je pro něj tato ztráta stále velmi bolestivá a že na matku myslí každý den. Prý ho vždy neuvěřitelně podporovala, a kdyby nebylo jí, nikdy by nedosáhl takových úspěchů, kterým se nyní těší. Tvrdě pracoval i pro ni, protože věděl, že by na něj byla pyšná.

První výraznější rolí byl pro Pedra Pascala princ Oberyn v seriálu Hra o trůny a velký prostor dostal v seriálu Narcos o drogovém baronovi Pablu Escobarovi jakožto agent Javier Pena. Hlavní postavu si potom zahrál v již zmíněných seriálech The Last of Us, kde čelí zombie apokalypse jako Joel Miller, a Mandalorian, kde dokázal diváky uhranout i přesto, že většinou nosí masku a není mu tedy vidět do obličeje. Disponuje ovšem neobyčejným charisma, které se jen tak snadno neschová. Přezdívá se mu cool sexy daddy, tedy v překladu cool sexy taťka. Přitom žádné vlastní děti zatím nemá. 

V souladu s přezdívkou daddy je i jeho styl oblékání, který rozhodně nesedne každému, ale ani ti, kterým se nelíbí, mu ho jistě nebudou mít za zlé. Je poněkud staromládenecký, ale k Pedrovi prostě a jednoduše sedí. 

64183d7256463blobid0.png
Foto: Profimedia

Zdroje: Today, Refresher, GoalCast, CNN, ČSFD, Wikipedia, Paula

Čtěte také: