skin

Lidská kůže je naprosto unikátní a žádný jiný vyšší živočich nic takového jako povrch těla bez srsti, šupin či peří nemá. Protože ale naši sametovou pokožku nic kromě šatů neochraňuje, jsou na ni kladeny extrémně zátěžové nároky, které ne vždy dokáže sama zvládnout. Trpí potom vysušením, úbytkem vody, lipidů a ceramidů a nám naskakují vrásky, odlupují se suché šupinky, tvoří se trhlinky a dramaticky se zvyšuje riziko kožních nemocí. Vláčné a pevné pokožce určitě nepomáhá ani přílišné horko, mráz, suchý vzduch, časté mytí, kontakt se saponáty nebo jinými chemikáliemi a stárnutí, kterému se nevyhneme, ani stovkami plastických operací. Zkrátka jestliže máme narušenou takzvanou kožní bariéru a nechceme-li trpět, musíme s tím něco dělat.

Volba dvojího účinku

Stav své pleti máme do značné míry ve svých rukou, to vám potvrdí všechny nestárnoucí hollywoodské hvězdy. Záleží na tom, jak se k ní budeme chovat, jak ji budeme hýčkat. Důležitá je hydratace „zevnitř“, kterou zajišťuje správný pitný režim. Avšak pro povrchovou vrstvičku, která je zodpovědná za to, jak kůže rychle vysychá i jak rychle se tvoří vrásky, musíme vybrat ten správný přípravek. Je důležité, aby obsahoval lipidy a kvalitní ceramidy co nejpodobnější těm, kterými nás vybavila příroda. A máme jedno obrovské štěstí. Je prokázáno, že buňky spodních vrstev kůže umí vstřebat lipidy a ceramidy z venku a postupně je pak zabudovat do ochranného systému.

Zásady hýčkání pleti

K hýčkání své pleti potřebujeme dodržovat několik zásad. Není vhodné příliš často používat mýdlo a gely, které porušují kožní bariéru. Jestliže se nám pokožka vysuší a „zkřehne“, je žádoucí napomoci její obnově. K tomu slouží přípravky, které mají vhodné složení. Obyčejné krémy a mléka umí „zacelit“ povrch, uzavřít jej, a tím zabránit úniku vody a průniku škodlivin. Jejich nevýhodou je, že je bývá nutné aplikovat několikrát denně a nedokážou proniknout do spodních vrstev kůže.

skin

Kosmetika jako lék

Existují však i takové přípravky, které prostupují až k zárodečné vrstvě kůže - epidermis a vstupují do buněk, kde tvoří zdroj lipidů a ceramidů pro přirozenou obnovu kožní bariéry. Jedním z vynikajících přípravků tohoto složení je Lipobase Repair, který působí trojím mechanismem. Okamžitě upraví poruchu povrchové kožní bariéry, slouží jako zdroj přirozených lipidů a obsahuje ceramidy, které se postupně stávají součástí přirozené kožní bariéry. Tím naši pokožku dlouhodobě zregeneruje a omladí.

Atopická dermatitida

Lipobase Repair není vhodný jen pro „zdravou“ pokožku, ale i pro tu, která trpí takzvaným atopickým ekzémem. Zde je kožní bariéra narušená z genetického důvodu. Kvalitní ceramidy se v ní netvoří a kožní bariéra je „děravá“. Skulinkami do ní vnikají alergeny a škodliviny, a naopak uniká z ní více vody. Proto je ekzematická kůže podrážděná, přesušená a můžou se na ní tvořit až krvavé strupy. A Lipobase Repair účinně pomáhá dodat to, na co příroda zapomněla.

Reklama