Jaké jsou osvědčené metody, jak se pomocí máty zbavit stresu a přispět k lepšímu stavu nejen mysli, ale rovnou celého těla?

Osvědčená relaxace formou koupele
Dopřát si po dlouhém dni relaxační koupel doplněnou několika kapkami esenciálního mátového oleje pomůže ulevit od stresu, úzkosti, celkového duševního vyčerpání i deprese. Pro dosažení co nejlepších výsledků kromě esenciálního oleje do horké vody vhoďte i lístky máty. Pokud si nepěstujete vlastní rostlinku, využijte akce Lidl, v nichž se příležitostně nachází slevy na bylinky, jako je rozmarýn, petrželka nebo právě máta. Případně Prolistujte Lidl leták příští týden, zda se zlevněná máta nenachází alespoň v něm. Aby bylo dosaženo co nejpohodovější atmosféry, pusťte si ke koupeli pohodovou hudbu a třeba také zapalte vonné svíčky.

obrazek.jpg
Foto: Unsplash.com

Zbystřete svoji mysl a ulevte si od bolestí hlavy
Práce z domova je čím dál častější, kromě benefitů však s sebou nese bolesti zad a hlavy, s nimiž však opět může pomoci máta. Abyste svoji mysl udrželi v pozoru i bez přísunu kofeinu, přidejte několik kapek mátového oleje do difuzéru, čímž v místnosti vytvoříte příjemné, přitom pracovní prostředí. Jako rychlá vzpruha pak poslouží i několik kapek mátového oleje pod nos. Potřebnou energii vám pod nos aplikovaný mátový olej dodá například i před tréninkem.
 
V momentě, kdy vás již sužují bolesti hlavy, využijte opět mátový olej, tentokrát si několik kapek rozetřete na spánky, čelo a kolem dutin. Jako prevence pak poslouží i několik drcených lístků máty ve vodě, nezapomeňte tak na dostatečný pitný režim. Po esenciálním mátovém oleji se můžete opět porozhlédnout v Lidl letáku na příští týden, ale také ve vybraných zahradnictvích nebo hobbymarketech.

Podpořte svůj imunitní systém
Podstatný vliv na aktuální rozpoložení těla I mysli má stav lidské imunity. V zimních měsících ji podpoříte mátovým čajem, který si můžete vyrobit sami usušením lístků máty peprné, vodní nebo třeba máty zázvorové, případně jej zakupte v obchodu. V letních měsících mátové nápoje taktéž přijdou vhod. Nejen, že mátové lístky posilují imunitu, ale také díky unikátnímu složení dokáží ochladit rozpálené tělo. Stejně tak několik lístků máty vhoďte do smoothie, ovocných šťáv nebo si z nich připravte mátový sirup.

V každém případě se vyplatí kontrolovat slevový portál Kaufino.com, kde pravidelně dochází k aktualizaci příhodných akcí. Bylinné čaje nebo esenciální oleje však nejsou tím jediným, po čem byste se na Kaufinu mohli porozhlédnout, pozitivní účinky v souvislosti se stresem má taktéž inhalační tyčinka nebo doplňky stravy v podobě tabletek.