Proti chřipce a vůbec nevlídnému počasí se dá bojovat mnoha způsoby. Jeden z  nejatraktivnějších vám přiblížíme, a to, zda najdete inspiraci, necháme jen na vás…

Před nachlazením a podobnými nepříjemnostmi spojenými s tímto ročním obdobím utečte s celou rodinou za mořským vzduchem a příjemnými teplotami! Kam?
Přece na Kanárské ostrovy!

Zatímco první charterové lety do těchto míst (v roce 1956) trvaly kolem 16 hodin, dnes 3 500 km dlouhý let z Prahy přímo na Gran Canarii překonáte většinou za necelých 5 hodin. A to už stojí alespoň za malou úvahu, co říkáte? A to ještě možná  nevíte, že výstupem z letadla možná vstupujete do hor bájné Atlantidy…!
Ta se totiž měla nacházet západně od Héraklových sloupů – tedy od Gibraltaru – a podle řady odborníků jsou pozůstatky této země právě Kanárské ostrovy… Pokud byste se chtěli dát do pátrání, určitě v knihovnách najdete i řadu literatury, která by vám ve vaší detektivní práci mohla pomoci…
Ale pojďme zpět.

Jako cíl zimní dovolené jsou Kanárské ostrovy vhodné pro všechny věkové skupiny a dá se říci, že jsou přímo ideální pro rodiny s dětmi.
Jen na Gran Canarii je mnoho hotelů a apartmánových zařízení přizpůsobeno potřebám rodičů s dětmi. Zařízení vycházejí  vstříc hřišti, dětskými bazény, a dokonce se starají i o zábavu dětí. Takováto ubytovací zařízení v katalozích najdete se zvláštním označením.

Slevy pro děti od 2 do 11 let mohou činit až 60 % ceny cestovného, děti pod dva roky – mohou – ovšem bez nároku na vlastní místo sezení – letět dokonce zdarma.
Pleny a kojenecká strava obvyklých značek jsou bez potíží k dostání v supermarketech. Také široká paleta dětských zábavních zařízení skýtá (nejenom) dětem nepřeberné možnosti.

Nutno ale zdůraznit, že téměř veškeré magnety tohoto charakteru jsou soustředěny v okolí Playa del Inglés a Maspalomas. A také to, že lákavá potěšení nejsou laciná. Rodina se dvěmi dětmi zaplatí v přepočtu jen na vstupném 1 500 Kč.

Protože Gran Canaria nenabízí jen výše uvedené přednosti a pohádkové pláže, ale i celoročně příjemné klima a tiché borovicové lesy spolu s holými pouštními oblastmi a zamlženými stráněmi plných květin a kapradí, určitě zkuste o návštěvě těchto míst zauvažovat. Nebo alespoň snít…
Vždyť – sen může být realita!

 ...že vám k tomu chybí finance? Pak se nabízí ještě jedno řešení. Přivedete-li na Ženu-in.cz své kamarádky, můžete zájezd do těchto míst vyhrát v soutěži Věrnost se vyplatí.

Více najdete na adrese www.canariatravel.cz  nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu:
+420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.