Ruku na srdce, která z nás občas nestojí před zrcadlem s touto otázkou. Odcházíme do práce, do školy, na návštěvu nebo na firemní večírek. A pro každý takový okamžik hledáme ten správný účes. Takový, ve kterém budeme samy se sebou spokojené. Takový účes, který vydrží ranní cestu autobusem, poradu u šéfa, nákup cestou domů i krátkou zastávku „na kafe“. No, dobrá, říkáte si, praktický účes na den je jedna věc, ale co když chci být za „dámu“ nebo třeba za „rebelku“?

Pro Vaši inspiraci máme pro vás 2 modelové účesy z krátkých vlasů.

K tomu i postup, doporučený styling a celou škálu návodů a triků, jak pracovat se stylingem.

1) Klasický účes

Elegantní a přirozený účes podtrhující půvab ženy. Praktický střih, barva, která „oživí“ celkový vzhled ženy.

Použitý styling: Lybar extrémně silně tužící stylingový gel (Mega Hard)

Jak na to:
a) Do umytých, prosušených, ale ještě mírně vlhkých vlasů vetřeme gel. (Tip 2)
b) Vlasy v horních partiích na hlavě vytvarujeme do vzdušných pramínků směrem vzhůru (Tip 1).
c) Partie kolem uší vytvarujeme do pramínků směrem vzhůru (můžeme připevnit vlásenkou).
d) Zadní partie účesu upravíme pomocí gelu do rozcuchu nebo uhladíme.

Tip 1:
Jak tvarovat vlasy do pramínků?
Mokrý pramen vlasů nagelujeme a zatočíme kolem vlastní osy. Vlasy tak drží vcelku.

Tip 2:
Jak nanášet gel do vlasů?
Gel vymáčkneme do dlaně, rozetřeme a vmačkáme do vlasů.

2) Společenský účes
Výjimečný, nadčasový účes, ideální na speciální akce, večírky, do společnosti…

Použitý styling: Lybar pěnové tužidlo, gel a lak Mega Hard

Jak na to:
a) Umyté vlasy zabalíme do ručníku a mírně osušíme. Účes můžeme tvarovat i bez mytí, pak ale vlasy musíme před tvarováním navlhčit.
b) Do vlhkých vlasů vetřeme do všech partií pěnové tužidlo (pozor na množství! viz „Zásady pro styling vlasů“).
c) Postranní partie sčešeme do hladka za uši a zpevníme gelem (Tip 2).
d) Zadní partie sčešeme taktéž do hladka, pouze spodní pramínky na krku jemně vytočíme směrem ven.
e) Na horní partie rovněž do vlhkých vlasů postupně aplikujeme gel a zároveň s jeho pomocí tvarujeme pramínky směrem od temena k čelu. Točíme je kolem vlastní osy
(Tip 1) směrem dozadu a připevňujeme vlásenkou (místo vlásenek můžeme použít i skřipečky, gumičky, co je libo a po ruce). Vznikají nám jemně stáčející se ruličky. Pro efekt ponecháme jeden pramínek do čela – ke straně, který můžeme zpevnit rovněž gelem.
f) Finální zpevnění účesu provedeme lakem na vlasy (může být s flitry). Lak aplikujeme až po zaschnutí gelu (jinak mohou vzniknout na vlasech bílé částečky!).

Zásady pro styling vlasů:

1. Vždy si dejte pozor na množství stylingu, které používáte pro úpravu účesu. Vhodné množství závisí na délce a hustotě vlasů, čím hustší anebo delší vlasy máte, tím více stylingu můžete použít. A nezapomeňte, pokud to s množstvím přeženete, efekt bude opačný, vlasy budou těžké, zplihlé a matné.

2. Stejně tak dobře zvolte i sílu tuživosti, pro jemné vlasy volte vždy normálně (středně) tužící styling, pro normální vlasy stačí silně tužící přípravky. Extra silně tužící stylingové přípravky jsou skvělým pomocníkem při úpravě nápadných vlasových kreací, drdolů, výčesů nebo extravagantních účesů. Ale mohou se použít i jen na jednu partii účesu, právě pro efekt extrémního zpevnění.

3. Pro perfektní účes je třeba dodržovat zásadu vrstvení stylingu – začít tužidlem, detaily účesu nebo celý tvar doladit gelem, voskem, tvarovacím krémem a nakonec účes zafixovat lakem na vlasy.

4. Stylingové přípravky pro zvětšení objemu se hodí spíše pro jemné vlasy, naopak majitelky hustých vlasů by se jim měly vyhýbat.

5. Vždy si také dobře přečtěte, zda přípravek, který používáte, je určen pro suché nebo mokré vlasy. Některé efekty (mokrý vzhled) můžete docílit právě aplikací do mokrých vlasů, naopak lak nebo vosk se aplikují zásadně do suchých vlasů.

6. Ke stylingu patří i pomůcky, jako jsou hřeben, fén, kulma, natáčky, až po velmi moderní žehličky. My Vám jen připomeneme, že vlasy při úpravě nejvíce poškozují právě vysoké teploty a přílišné mechanické namáhání. Takže volte i kvalitní výrobky s nastavitelnou teplotou, kartáče i natáčky bez ostrých štětin a kulmy a žehličky používejte opravdu jen příležitostně! Vašim vlasům prospějí i občasné ozdravné „lázně“, kvalitní maska nebo zábal kombinované s přirozeným proschnutím.

Reklama