Patronka Nadace Leontinka, topmodelka Daniela Peštová, převezme dnes večer, 2. března, na plese v Obecním domě šek pro Nadaci Leontinka z rukou zástupce společnosti L´Oréal. Ples oživí, mimo jiné, také vystoupení pěveckého sboru zrakově postižených dětí při škole Jaroslava Ježka, s nímž Nadace dlouhodobě spolupracuje.
O výši částky připsané na šek rozhodne dražba dárkového koše, kterou povede moderátor večera Leoš Mareš, a výtěžek z prodaných lístků do tomboly. Vyvolávací cena koše je stanovena na 100.000 Kč. „V minulém roce se na plese prostřednictvím dražby podařilo shromáždit přes 300.000 Kč. Za všechny děti, které Nadace Leontinka podporuje a kterým pomáhá začlenit se do normálního života, doufám v podobný nebo ještě větší úspěch letošní dražby,“ uvádí ředitelka Nadace Leontinka Martina Stupková.
Na plese zazpívají krátce po osmé hodině děti ze sboru zrakově postižených při škole Jaroslava Ježka písně Šaty dělaj člověka, Prázdniny skončily a českou lidovou Kdybys měla má panenko.

„Jsme rádi, že dětem můžeme zprostředkovat takové nevšední zážitky a přinášet jim radost do života. Těší se na každou akci, na které mohou zazpívat a předvést, že být zrakově postižený je sice handicap, ale neznamená to, že musíte být ze společenského života vyloučen,“ komentuje vystoupení pěveckého sboru Stupková.
Krátce před půlnocí pak Daniela Peštová za Nadaci Leontinka převezme šek s konečnou sumou, která bude společností L´Oréal převedena na konto Nadace. „Jménem Nadace Leontinka a především jménem všech zrakově postižených dětí, kterým darované finanční prostředky pomohou v boji s handicapem, bych ráda poděkovala společnosti L´Oréal za ochotu, s jakou přijala naši žádost o možnost prezentace Nadace Leontinka na tak prestižní události, jakou je její ples. Ráda bych také poděkovala všem, kteří koupí lístků do tomboly či svou účastí v dražbě dárkového koše pomohou těm, kteří naši pomoc potřebují nejvíce - handicapovaným dětem,“ shrnuje za Nadaci Leontinka její ředitelka Martina Stupková a věří, že páteční ples se bude moci stát krásným začátkem dlouhodobé spolupráce mezi společností L´Oréal a Nadací Leontinka.

Tisková zpráva


 

 

 

Reklama