Zraku si mnohdy nevážíme tak, jak bychom měly, a považujeme ho za samozřejmost. Situaci nám navíc ztěžují i okolnosti, na které nemáme vliv. Je to například sluneční svit, ústřední topení, klimatizace i to, že jsme nuceni trávit hodně času před počítačem. Unavené oči se pak projevují zarudnutím, zhoršeným viděním, slzením nebo svěděním. Ne ale vždy. Nevhodný životní styl může způsobovat problémy i uvnitř očí, které si nejdřív neuvědomujeme.

S rostoucím věkem roste například i riziko takzvané makulární degenerace. Jde o onemocnění sítnice, které může vyústit až ve ztrátu zraku. Ztráta zraku se pak dá včasným odhalením nemoci zbrzdit či zastavit, ale ne zcela vyléčit.

Nejlepší je tedy prevence. Ta je důležitá i u mladších lidí, kterým nehrozí přímo makulární denegerace, ale předčasné stárnutí očí způsobené nevhodným životním stylem se jich také týká. Ve vědeckých studiích byl prokázán pozitivní účinek několik živin na zrak. Vitaminy C, E a minerál zinek jsou ceněné pro své antioxidační účinky. Vážou na sebe totiž oku škodlivé volné radikály. Po správnou funkci zraku jsou důležité také žluté pigmenty v podobě luteinu a zeaxanthinu.

380x250-1.jpg

Získat všechno potřebné ze stravy je velmi těžké. Naštěstí existují doplňky stravy, které obsahují kombinaci látek důležitých pro zdraví zrak, a to zmíněné vitaminy C a E, lutein, zinek, selen a zeaxanthin. 1 tableta denně je to nejmenší, co může člověk udělat proto, aby mohl život vnímat všemi smysly.

Více informací se dozvíte na stránce ocuvite

Reklama