Dělat něco bez rozmyslu se málokdy vyplácí. Eliška (31) se o tom přesvědčila, když chtěla svému příteli oplatit nevěru stejnou mincí. Dnes by se raději neviděla…

„Už delší dobu jsem Petra podezírala, že něco má se svou kolegyní. Rozumí si spolu, občas zajdou po práci na kafe a jednou za čas jedou i na služební cestu. Koho by pak neužíraly pochybnosti? Sama sebe jsem ale vždycky přesvědčovala, že o nic nejde, a přítel se také dušoval, že jsou jen kamarádi. Ale věřte tomu!“ vypráví Eliška, která zároveň přiznává, že mívá sklony k žárlivosti. A tak není divu, že ji vykolejila událost, jíž byla svědkem.

affair

„Měla jsem cestu kolem Petrovy práce, a tak mi to nedalo. Za rohem v cukrárně jsem koupila jeho oblíbený zákusek a vydala se za ním,“ popisuje. Přítele zahlédla už od výtahu, ale v tu chvíli se jí zastavilo srdce. „Objímal svou kolegyni a hladil ji po vlasech. Vhrkly mi slzy do očí a já se otočila na podpatku. Takže je to pravda! Cestou domu mi hlavou běžely nejen výčitky a nadávky, ale i plány na pomstu. Oko za oko, zub za zub! Tohle si přece nenechám líbit!“ Ještě než odemkla dveře bytu, měla jasný plán. Oblékla si hezké prádlo a zazvonila na souseda.

„Od začátku, co jsme se přistěhovali, mi nadbíhal. Bylo mi to až nepříjemné a neměla jsem absolutně v úmyslu na jeho narážky a návrhy reagovat jinak, než odmítáním. Jenže tohle byla jiná situace a on byl blízko! Pracoval z domova a já doufala, že bude i ten den. A taky jo. Otevřel dveře a překvapením nestihl říct ani slovo. Rovnou jsem se mu vrhla do náruče. Beze slova. Když bylo po všem, zaplavil mě pocit zadostiučinění.  Rozhodně nemůžu říct, že bych si to nějak užila. Celou dobu se moje myšlenky ubíraly k pohledu na objímající se dvojici, který mi utkvěl v paměti,“ svěřuje se Eliška.

Když se vrátil její partner domů, nevěděla, jak se zachovat. Vyrukovat na něj s tím, že všechno ví? Nebo počkat a sledovat, jak se bude chovat? Nemusela ani jedno. „Už ve dveřích na něm bylo vidět, že nemá dobrou náladu. Šel rovnou ke mně, obejmul mě a řekl: „Představ si, co se dnes stalo. Martině umřela maminka. Je z toho úplně na prášky…“ Mluvil a mluvil, ale já přestala poslouchat. Bylo to jako blesk z čistého nebe. To já jsem nakonec ta, kdo podvádí! Nenáviděla jsem se za to a přála si vrátit čas. Jenže výčitkami svědomí to bohužel neskončilo. Ještě je tu jeden problém,“ přiznává.

Tím je soused. Obletuje ji teď ještě víc a nechce pochopit, že šlo o pouhý zkrat, který se nebude opakovat. „Strašně se bojím, aby na to Petr nepřišel. Sousedovi nevěřím, a tak trnu strachy, aby mu to nevyzradil. Jen tak, schválně, třeba aby mě získal. Co já vím, co ho napadne? Zvláště teď, když jsem se sama přesvědčila, jak může člověk jednat s horkou hlavou…,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama