cl.jpg
Foto: Shutterstock

Říká se, že pavouci nosí štěstí a řada lidí je proti jejich zabíjení. Jenže člověku, který z nich má strach, jde hlavně o to, aby tento tvor jakýmkoli způsobem zmizel z jeho dohledu. Jak si poradit, když zrovna nemáte po ruce nikoho statečného, kdo by vás zachránil?

Chytač pavouků
Humánním způsobem odstranění je takzvaný chytač pavouků, který se prodává například online. Jde o tyčku, na jejímž konci jsou štětiny, kterými pavouka, ale i další hmyz jednoduše obejmete a potom snadno přesunete z místa na místo. Tedy ideálně co nejdál od vašeho domova.

Elektrický odpuzovač
Vyzkoušet můžete také elektronické zařízení, které vysílá vysoké zvuky (pro člověka na hranici slyšitelnosti). Ty pavoukům vadí, a proto prostor okamžitě opouštějí.

Vysavač hmyzu
Pokud máte klasický vysavač se sáčkem, můžete pavouků zabít i tímto způsobem, ale u bezsáčkových hrozí, že vám zase někde vyleze a vynášet ho je také o strach. Existuje i speciální vysavač přímo na hmyz a pavouky. Nevyžádané společníky jednoduše stiskem tlačítka nasajete, poté je odnesete dostatečně daleko a dalším stiskem tlačítka vypustíte.

Sítě a praskliny
Nejlepší je pavoukům a dalšímu hmyzu přístup do domu co nejvíce zkomplikovat. Zkontrolujte všechny škvíry a praskliny a v případě potřeby je utěsněte tmelem. V létě se také velmi hodí sítě do oken, ty raději zkontrolujte, jestli v sobě nemají díry.

Vonné odpuzovače
Tato kategorie je spíše na úrovni babských rad. Říká se, že pavouci nemají rádi vůni skořice, a tak ji můžete v domě nebo bytě nastražit. Skvělá je třeba i skořicová svíčka. Nepříjemné jsou jim i různé pronikavé vůně, jako je levandule, máta či čajovník. Ty můžete do domácnosti pustit prostřednictvím olejů v difuzéru.

Chemické odpuzovače 
Pokud chcete pavouka zlikvidovat opravdu spolehlivě, potom můžete sáhnout po chemickém spreji, který ho během několika vteřin usmrtí. Nemůžeme ale zaručit, že si tak z domova nevyženete štěstí.

Zdroje: autorka článku, countryliving, mall, experthometips

Reklama