Já jsem taková kráva, že jsem nechala manžela malovat ten pokoj! Po všech těch zkušenostech jsem měla tušit, že to nedopadne dobře. Nikdy se jeho úsilí, které vynaložil při různých domácích a kutilských pracech, nerovnalo výsledku jeho snažení, někdy to byla i pohroma.
Ale zatím šlo vše kupodivu hladce. Hrdě mi ukazoval čerstvě vymalované zdi, blankytnou modří jen zářily. Jen nahoře nad oknem se skvěla šmouha. Rozhodl se, že to ještě zatře. Namočil váleček do barvy, a protože si štafle už odnesl, vyhoupl se hbitě i s válečkem na radiátor a napřáhl se nad to okno.
 
Jenže noha mu ujela po igelitu, kterým byl onen radiátor přikryt, prudkým pohybem flákl do okna, váleček letěl k zemi a sklo vydalo typický zvuk. Podotýkám, že bydlíme v osmém patře. Vše se seběhlo tak rychle, váleček se válel na zemi v kaluži modré barvy, manžel v kaluži červené,  kus skla zlověstně viselo nad ním, další kus už byl dole a  bleděmodrou stěnu poznamenaly  červené cákance  od shora až dolů.
 
Jakmile naše desetiletá dcera uslyšela, že se něco děje, vešla do pokoje. Když uviděla blednoucího tatínka v tratolišti krve, zbledla taky a sunula se k zemi. Taky mi nebylo zrovna nejlíp. Byla jsem těhotná a nedokázala jsem odhadnout, jestli se náhodou nesložím taky. Zmateně jsem těma dvěma začala poskytovat první pomoc, dcera se naštěstí začala probírat sama, ale u manžela to vypadalo dost hrozivě.
 
Střepy ho pořezaly asi dost hluboko a krev ne a ne zastavit. Zavolala jsem tedy záchranku. Za okamžik někdo zvonil, jaké bylo mé překvapení, když místo záchranky se ve dvěřích objevila policie."Prý tu máme nějaké tržné a řezné rány?" zahlaholil statný policista?"
 
Záchranka dorazila naštěstí vzápětí, ošetřili manžela, mně i dceru a já pak zbytek dne trávila tím, že jsem sháněla malíře a někoho, kdo by mi pomohl uvést pokoj do obývatelného stavu. No a samozřejmě jsem pečovala o manžela.
 
Eva 
 

 
Důležité je přežít. A máš jednu výhodu - až se budeš chtít svého chotě zbavit, stačí mu říct, aby něco opravil... Takové štěstí nemá každá :)
 
A za srdceryvný drsný příběh ti posíláme dárek. Oční stíny  Oriflame Visions. Ať ti to před tím tvým šikulou sluší ..
Reklama