V listopadu loňského roku byla stévie sladká oficiálně uznána jako sladilo pro Evropskou unii. Vzhledem k současnému trendu zdravé výživy by se daly očekávat záplavy nových produktů slazených právě touto bylinkou. Zatím se však nic podobného nekoná...

StévieStévie sladká (Stevia rebaudiana) je světlomilná rostlina pocházející ze Střední a Jižní Ameriky. V jejích listech se nachází steviosid a rebaudiosid, patřící do skupiny glykosidů (derivátů sacharidů), díky nimž má bylina výrazně sladkou chuť- uvádí se, že je až tři sta krát sladší než cukr.
Oproti běžně užívaným sladidlům jako je med, bílý i třtinový cukr či obilné sirupy, má však naprosto minimální kalorickou hodnotu a nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Také je výrazně zdravější než chemická umělá sladidla, o jejichž nežádoucích účincích na lidský organismus se mluví čím dál víc - stévie je totiž čistě přírodní.

Až do loňského prosince se však veškeré výtažky ze stévie mohly prodávat jen jako drogistické zboží. Stéviové kapky tak byly na trhu jako ústní voda, pilulky jakožto pastilky pro svěží dech a podobně. Na většině výrobků sice bylo upozornění, že se v jiných zemích bylinkou směle ochucují potraviny i nápoje, ale oficiální potvrzení stévie jako sladidla chybělo.
Na mnoha internetových diskuzích se rozvíjely rozsáhlé spekulace o lobby výrobců umělých sladidel a na většině portálech o zdravé výživě a diabetes se hlasitě volalo po schválení stévie jako bezpečného sladidla.
Tak je to tady. V listopadu 2011 byla stévie sladká, respektive steviosid, oficiálně uznán jako sladilo využitelné v potravinářství.

Revoluce se zatím nekoná

Kdo by však čekal rozsáhlou nabídku stévií slazených pochutin, cukrovinek, pečiva či nápojů odpovídající poptávce, bude jistě zklamán.
Zatím jedinou velkou korporací, která využila stévii do svého výrobku, je Kofola. Ta uvedla v polovině února na trh inovovaný výrobek Kofola bez cukru, kde část umělých sladidel nahradila právě stévií sladkou. K podobnému kroku se podle deníku Mladá fronta Dnes chystá i společnost Coca-Cola.
Otázkou zůstává, proč už si nemůžeme v obchodě koupit diabetickou čokoládu, kde bude aspartam nahrazen čistě rostlinnou stévií? Proč s touto sladkou rostlinkou nepečou biopekárny své nízkokalorické sušenky?

Vadí specifická chuť?

Jednou z potenciálních možností je poměrně specifická chuť bylinky, na kterou nejsou čeští spotřebitelé zvyklí. Stévie má totiž podobné chuťové účinky jako zázvor. Tak jako zázvor pálí až po polknutí sousta, tak i stévie rozvine svou sladkost až v dozvuku. Navíc je její chuť dost odlišná od cukru, medu i umělých sladidel.

Osobní zkušenosti

Osobně používám stévii často a rád. Čaj i kávu si sice stále sladím raději třtinovým cukrem, ale například v zákuscích mi vyloženě chutná. Výborná je zejména v kombinaci s ovocem, kde podpoří, podtrhne a několikanásobně zesílí jeho přirozenou sladkost. V případě klasických buchet či bábovek bych doporučil kombinaci stévie s obvyklejším sladidlem, aby moučník nechutnal příliš „jinak“.

Kde si sladidlo ze stévie můžete pořídit

Nejsnáze dnes (asi jako všechno kromě pečiva a čerstvého masa) si ji můžete objednat přes internet. Sladidlo ze stévie se dodává ve formě tablet, prášku či v tekutém stavu. Ovšem není to nikterak levná záležitost. Pravděpodobně se nedostanete pod 100 korun za relativně malé balení, pokud někde nenarazíte na nějakou akci.
Osobně stévii pořizuje v obchodech se zdravou výživou, kde je ještě o trochu dražší, ale zase si můžete konkrétní výrobek pěkně prohlédnout, než za něj dáte peníze.
Zajímavé je, že si stévii můžete pěstovat i doma v pokojových podmínkách. Semena jsou rovněž k dostání na internetu.

Zdroje:
http://www.tyden.cz/rubriky/relax/apetit/coca-cola-i-kofola-budou-mene-kaloricke-osladi-je-jinak_218689.html
http://www.vitalia.cz/clanky/stevie-sladidlo-nejen-pro-diabetiky
http://ekonomika.idnes.cz/prvni-napoj-se-sladidlem-stevie-pujde-do-obchodu-v-breznu-rika-majitel-kofoly-1w7-/ekoakcie.aspx?c=A120216_1733903_ekoakcie_vem

Kam dál?

Reklama