Gorenje před nedávnem uvedlo na český trh malé domácí spotřebiče, užitečné a praktické pomocníky pro každou domácnost. Řada z nich se bude hodit právě nyní, v létě.

Snadno a rychle proměnit čerstvé ovoce v osvěžující džus plný vitamínů pomohou odšťavňovače a lisy na citrusy gorenje. Nová technologie filtrace přináší hustší a jemnější odšťavování, sušší drť, větší množství džusu a jeho lepší kvalitu. Na výběr je několik modelů s různým výkonem, designem a variabilním příslušenstvím. Inovativní, mimořádně šetrný způsob získávání šťávy nabízí šnekový odšťavňovač Gorenje VitaWay.

odstavnovac

Jak napovídá název, řada VitaWay byla vyvinuta pro zákazníky, kteří preferují zdravý životní styl, spoléhají na sílu přírody, přirozené zdroje vitamínů a dalších cenných látek. Namísto standardního postupu využívajícího odstředivou sílu, odšťavňovač VitaWay šťávu vymačká lisováním, což přináší hned několik podstatných výhod.  Při pomalém zvyšování tlaku nenastává tření a tím ani zvýšení teploty, takže potřebné vitamíny a minerály zůstanou zachovány v získané šťávě. Navíc nedochází ke smísení se vzduchem a následnému procesu oxidace, proto jsou výsledná chuť a barva výrazně lepší než při běžném (odstředivém) procesu. Díky způsobu získání šťávy lisováním vzniká velice málo odpadu a i tuto drť lze v kuchyni využít – např. při přípravě polévek, omáček, pečiva či koláčů. Šnekový odšťavňovač vyrobí více šťávy z menšího množství ovoce či zeleniny a dokonce i domácí sojové, kokosové nebo mandlové mléko. Dalším příjemným bonusem je velice tichý, uživatelsky nenáročný a bezpečný provoz. Jednoduché je i jeho čištění. Pokud se rozhodnete změnit druh připravované šťávy – vystřídat různé ovoce nebo zeleninu, stačí při provozu spotřebiče vlít vodu do dávkovacího otvoru a obsah nádobky pak vyprázdnit. V případě ukončení práce s odšťavňovačem snímací části jen opláchnete vodou a vyprázdníte nádobu na odpad.

gril

Oblíbenou letní zábavou je grilování. S kontaktními grily gorenje můžete barbecue párty s lákavě vonícími delikatesami uspořádat bez ohledu na počasí prakticky kdekoliv – doma, na zahradě či na chatě. Příprava pokrmů na kontaktních grilech gorenje je jednoduchá, rychlá a hlavně zdravá!  Dostatečně velká, nepřilnavá grilovací plocha, nastavitelná teplota, variabilní pracovní pozice a další propracované funkce zaručují optimální výsledek a skvělou chuť, ať už se rozhodnete grilovat maso, zeleninu, dary moře nebo jiné speciality. Kontaktní grily gorenje na první pohled zaujmou originálním designem, jsou dostupné v různých barvách a provedeních, některé z nich slouží jako gril i sendvičovač.

gril

Součástí kolekce malých domácích spotřebičů gorenje jsou například také vysavače, kráječe potravin, žehličky a parní generátory, mixéry, sekáčky, kuchyňské roboty, kuchyňské a osobní váhy, mlýnky na maso, parní čističe, rychlovarné konvice, vakuové svařovačky fólií, domácí pekárny, parní hrnce, toustovače, mikrovlnné trouby... Malé domácí spotřebiče gorenje jsou v prodeji v obchodech s elektronikou po celé republice i na e-shopech, nově také v síti kuchyňských studií KUCHYNĚ gorenje. Více informací na http://www.gorenje.cz/male-domaci-spotrebice.

Reklama