I když je ještě mráz a led, v zemi jako je Holandsko se těší na jaro už nyní. Jak jinak, než ve spojení s tulipány!

Amsterdam

Amsterdam

Díky naší spřátelené blogerce a průvodkyni v Amsterdamu víme, že v sobotu 21. ledna oficiálně začala holandská tulipánová sezona! Každý rok v tuto dobu se slaví tzv. „National Tulip Day“, což v Amsterdamu konkrétně znamená, že se celé hlavní náměstí Dam promění v tulipánovou zahradu - věřte, nevěřte - s vysazenými 200 000 tulipány rozmanitých barev. Víc jak 15 tisíc lidí si na Damu tento den natrhá zdarma kytičku této cibuloviny, která je už od 15. století jedním ze symbolů Nizozemí. Je to opravdu nevšední podívaná! A na trzích, nebo i v supermarketech se dají koupit náruče tulipánů za velmi příznivé ceny. Krása květin tak může zpříjemnit asi ještě dlouhé čekání na první teplé jarní dny!

Amsterdam

Amsterdam

To je krásný svátek, že? Děkujeme Hance za zprávu a budeme se těšit na její další tipy na jarní zajímavé akce. Chystá se tulipánový festival, bude se otevírat světoznámá zahrada Keukenhof a pro zemi, jejímž symbolem je něžný tulipán, je jaro tím nejkrásnějším obdobím, kdy si tyto květiny můžete užít. Na kdy jindy si naplánovat cestu.

Amsterdam

 

profil

Hanka Beránková: Ve svých volných chvílích píše blog www.amsterdamcesky.cz, s jejími příspěvky se můžete setkat i na Facebooku. Jaká témata si tady přečtete?  „Snažím se přiblížit město, jeho historii a aktuální dění z pohledu člověka, který v něm bydlí a každodenně se okouzleně prochází jeho ulicemi. Píšu o výstavách, festivalech a dalších zajímavostech z pestrého dění. Mým cílem je, aby návštěvník mé stránky, Facebooku a instagramu získal co nejširší a nejucelenější informace o Amsterdamu.“

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Reklama