6400818f3d039obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Zdena (65)

S manželem nás seznámili rodiče, bylo mi tehdy skoro dvacet let a byla jsem už holka na vdávání. Dodnes jsem jim za něj velice vděčná. Celé naše manželství bylo a stále je plné lásky a porozumění. Vladimír je o sedm let starší a dokázal se o mě vždy dobře postarat. Nyní se stejně krásně stará o naše tři pravnoučata. Musím říct, že jsem celý život velice šťastná.

Markéta (37)

Dnes už to vidím bohužel tak, že jak jsem byla mladá, tak jsem byla blbá. Brala jsem si svého muže v období největší zamilovanosti, což z dnešního pohledu považuji za velkou chybu. S odstupem času jsem si začala všímat, že můj muž není tím stejným mužem, kterého jsem si brala. Dlouhé roky jsem se ho snažila přesvědčit k dítěti, které jsem si moc přála a o kterém jsem doufala, že by mohlo náš chladný vztah změnit. Po narození dcery ovšem zůstalo vše při starém. S manželem si už vůbec nerozumíme, o dceru se stará dobře, ale co se týče našeho milostného života, nestojí za nic. Když dcera usne, sedne k počítači nebo otevře flašku piva a dívá se na televizi. Nečekám, že se to ještě někdy změní.

 Sofie (22)

Když mě můj nynější manžel požádal o ruku, s radostí jsem souhlasila. Chodili jsme spolu už rok a půl a věděla jsem, že je to ON. Naši se svatbou sice moc nesouhlasili, říkali, že jsem ještě mladá a mám všechno teprve před sebou, ale já už jsem byla dospělá a chtěla si řešit život podle sebe. Jediný, kdo mě podpořil, byla moje nejlepší kamarádka, která mi šla nakonec za svědka. Ničeho nelituju, Tomáš je zároveň můj nejlepší kamarád, je to parťák do nepohody, cestujeme spolu a užíváme si života. Děti zatím neplánujeme, ale já bych si moc přála psa.

Jitka (43)

Vdávala jsem se mladá, ale naše rozdílnosti nás nakonec dovedly k rozvodu. Nevyčítám to ani sobě ani jemu. Takové věci se prostě v životě stávají. Nejsem první ani poslední rozvedená žena. Nového manžela nehledám, zároveň se ale nebráním jakékoli známosti.

Zdroje informaci: respondentky Zdena, Markéta, Sofie a Jitka 

Čtěte také: