Monika L. alias Sarah se živí telefonováním. Nepracuje v žádném call-centru, telefonuje pěkně z tepla svého domova. A také si každý den užívá sex - tedy alespoň ten virtuální. Její zaměstnání: erotická linka.

erotic

Jaké to je pracovat na erotické lince? Zda při této práci můžete mít normální vztah a jak na vaše zaměstnání kouká okolí, o tom jsme se bavili s Monikou L. Její pracovní přezdívka je Sarah a vydělává si z domova tolik, že byste si o podobném příjmu možná mohla nechat zdát.

Jak jste se k telefonování dostala?
Řešili jsme s manželem finanční krizi. Byl to jeho nápad. Docela jsme tápali, jak se vůbec podobná práce hledá, ale nakonec to nebylo těžké. Manžel našel nějaký kontakt na internetu, a tam jsem zavolala, pak si mě pozvali na pohovor.

Takže vám vaší práci vlastně našel manžel?
Ano.

A to mu to ani trochu nevadí? Nežárlí?
Doufám, že ne, byl to jeho nápad.

Jak vypadal ten pohovor?
Jako úplně normální pohovor do jakékoli jiné práce. Jediné co, že jsem pak měla předvést zkušební hovor. Při něm jsem byla trochu nervózní, ale uspěla jsem. Důležité bylo, abych měla „sexy“ hlas ve sluchátku.

Jaký byl váš první hovor s klientem?
To už si ani nevybavím, ale určitě jsem se bála. Jsem trochu trémista.

A jak to vlastně funguje, máte nějakého šéfa a pracujete jako zaměstnanec někde v call-centru?
Kdepak, pracuju z domova. Dostala jsem služební počítač s telefonem. Můj zaměstnavatel vidí, kdy jsem on-line, a v tu dobu musím být stále na telefonu.

Zajímalo by mě, jak probíhá kontrola, to jsou hovory monitorovány?
Ne, to nejde, kvůli diskrétnosti. Tak jednou, dvakrát denně volá šéf, aby si ověřil, že tam skutečně jsem, a některé hovory od klientů jsou „fiktivní“. Nikdy nevím, jestli mi volá klient, nebo někdo, kdo nás kontroluje.

Jak dlouhá je vaše pracovní doba a kolik máte denně hovorů?
To je různé, záleží na tom, jestli mají čas ostatní, ale vychází to asi na nějakých patnáct až dvacet hodin týdně. Pořád musí být někdo na příjmu. Většinou jsou to večery a někdy jsem ráda, že se můžu „vypípnout“. Délka hovoru je okolo sedmi minut.

To je docela hodně hovorů... otevřeně, máte po práci ještě chuť na milování?
Někdy ano, někdy ne. Je to jako s každou jinou prací, někdy jsem tak vyšťavená, že jenom padnu a spím. Ale manžel také pracuje v podstatě z domova, takže my ten pracovní čas tak úplně nevnímáme.

Mohu se vás zeptat, kolik si vyděláte?
Můžete, ale přesnou sumu vám neprozradím. Rozhodně si ale vyděláme dost na to, abychom si mohli dovolit splácet hypotéku a žili si dobře, nemuseli se uskromňovat.

Co vlastně dělá váš manžel?
Je automechanik a má svoji dílnu přímo u domu.

Neměla jste někdy problémy spojené s prací? Třeba jestli vás někdo neobtěžoval? Šéf, klienti...
Ne.

Jak se na vaší práci dívají vaši rodiče a nejbližší okolí?
Nevědí to. Vědí, že telefonuji, ale myslí si, že je to práce pro firmu jednoho kamaráda. Moc se o tom nebavíme, je mi to dost nepříjemné, tak to vždycky nějak zamluvím.

A co děti?
Zatím nemáme, ale chtěli bysme. Až to přijde, začneme to nějak řešit, zatím šetříme, abych mohla být na mateřské v pohodě.

Čtěte také...

Reklama