V rámci našeho speciálu na téma Zdravý pitný režim – všechny naše články najdete na této stránce jsme si udělali mezi sebou malý průzkum, jak pijeme minerálky. Zajímá nás, i jak to máte vy, zapojte se na konci článku do naší diskuse.
 
5b489901e9101obrazek.png
Věra Forejtová
Z minerálních vod si kupuji neustále přírodní minerální vodu Magnesia - jemně perlivá. Mám ji všude po ruce a musím říci, že se mi velice osvědčila v autě. Když mám přes léto v autě jiný nápoj, nedá se vypít, pokud není vychlazený. Magnesia jemně perlivá je dobrá, i když není vychlazená nebo lépe řečeno mi v autě zteplá. V poslední době mám díky zdravotním potížím od lékaře doporučené minerálky s prvky jako je hořčík a draslík, proto sleduji složení. Dětem kupuji čas od času Mattoni s příchutí. Nejvíce vede Mattoni s příchutí bílých hroznů. Tu vypije s chutí i má dcera, u které je bohužel problém donutit jí k pití vůbec.
 
Klára Křížová
Minerálky si kupuji často, ale nejraději mám bez příchutě, přírodní. Ideálně jemně perlivé. Kupuji si je do auta a domů. V práci většinou piju vodu z kohoutku, takže minerálky střídám s obyčejnou vodou. Minimálně kupuji sladké nápoje, spíš pro rodinu, já je skoro nepiju. Snažím se sledovat složení minerálek, některé totiž mají trochu divnou chuť. Mám oblíbené asi dvě značky, po kterých s jistotou sáhnu. Můj syn miluje minerálky s příchutí hrušky a bílých hroznů, můj muž citrusy.
 
Hana Růžičková
Já sama pro sebe minerálky nekupuji, ale zásobuji svojí maminku, která ráda pije lehce perlivé a neochucené minerálky.
 
Marie Cicvárek Fléglová
Ano, minerálky piji zejména kvůli svému sportovnímu vytížení. Chráním se jimi proti nepříjemným křečím nejen během aktivity, ale i v noci, kdy je to obzvláště nepříjemné. Vím také, že hořčík je potřebný pro normální činnost nervové soustavy, tedy i pro můj dobrý psychický stav. Minerálku si kupuji neperlivou, a to Magnesii. Jinak také piju rozpustný hořčík v tabletách nebo ve formě tablet. A ano, sleduji i obsah přírodního hořčíku v lahvi. 
 
Kristína Vodičková
Osobně minerálky piju minimálně a to jen v restauraci, když mám na ni chuť. V tu chvíli volím perlivou minerálku a pokud je to možné, vyžaduji Mattoni, která mi chutná a na složení se nedívám. Víceméně nejsem v ničem zaměřená na složení a není to pro mě podstatné, pokud mi to chutná a není mi po tom špatně. Složení bych řešila pouze ve chvíli, kdyby se jednalo o mé zdraví.

Alena Kolaříková
Už od dob puberty piji pravidelně jedinou minerálku a to je Magnesia. Neustále mi chybí hořčík a byla mi doporučena lékařkou. Fakt pomáhá. Navíc mi i velice chutná. Kupuji většinou jemně perlivou. Jinak po minerálce občas sáhnu na benzince když jsme někde na cestách. A to opět kupuji Magnesii, ale Red, ochucenou. Domů minerálky nekupujeme, tam pijeme většinou vodu s ovocem a čerstvou mátou nebo meduňkou.
 
Vendula Kubalíková
Minerálky si občas dopřeji v restauraci a preferuji jemně perlivé. Domů je ale nekupuji z jednoho prostého důvodu – jsou moc těžké. Na rodinné nákupy jezdím totiž sama s dcerou a už takhle mají tašky snad tunu a většinou se samy domů neodnesou… Chuťově mi vyhovují dvě značky. Do jídelníčku je zařazuji ve chvíli, kdy mi chytají křeče do lýtek.
 
Naše články:

Více informací najdete na stránkách www.pijtezdravouvodu.cz

Jak jste na tom s minerálkami vy? Napište nám o tom pod článek.

Reklama