Kvůli synovi na dlažbě

„Vždycky jsem se těšil na důchod. Třicet let jsem poctivě pracoval jako účetní, a když jsem s prací skončil, bylo mi pětašedesát. Už dlouho jsem si představoval, jaké to bude: ta pohodička a klid... ráno dlouho číst noviny, odpoledne jít se ženou na procházku.

Jenže můj důchod nabral docela jiné obrátky. Za všechno může Adam. Dlouho jsme ho živili, ale teď se už čtyři roky stará sám o sebe. Manželka ho ale potají stále finančně podporuje. Vím to a rozčiluje mě to... se svou povahou nikdy neměl začít podnikat.

Kvůli synovi na dlažbě

Všechno dosáhlo vrcholu, když si zase přišel půjčit peníze. Poslal jsem ho pryč a za několik dní si pro mě přišla policie. Strávil jsem kvůli synovi půl roku ve vězení, než se vysvětlilo, že to ne já, ale on je podvodníkem, který dluží přes tři miliony. Čeho jsme se to jen na stará kolena dočkali...

Ale přece jsme nemohli nechat vlastního syna nést tu tíhu samotného. Manželka mě stále přesvědčovala, že Adam je hodný člověk, který jen udělal chybu. Tak jsme se rozhodli prodat dům a dluhy za něj zaplatit... jak hloupý jsem byl! Kupující nás ošidil a místo tří milionů dal pouze šest set tisíc. A tak jsme díky Adamovi přišli o všechny peníze i o střechu nad hlavou!

Kvůli synovi na dlažbě

Když je teplo, je to dobré, procházíme se s manželkou v parku. Občas se nám podaří přespat v kině nebo nás nechá v kanceláři nějaký dobrý člověk... Práci se mi většinou sehnat nedaří, jen sem tam nějakou brigádu. Kdo by zaměstnal pětašedesátiletého bezdomovce? Tak žijeme z toho, co nám dají druzí...

Bože, jak je mi stydno!“

Kvůli synovi na dlažbě

Najdou si nový domov, získají zpět svůj dům, nebo zůstanou na ulici? Odpustí Adamovi, nebo na něj do smrti zanevřou? To se dozvíte dnes večer (ve čtvrtek 6. července 2009 ve 20.05 hodin) na TV Barrandov v pořadu Ako som prežil - Bez východiska!

Séria dvanástich hraných filmov inšpirovaných skutočnými udalosťami, ktoré tragicky zasiahli do súkromia viacerých ľudí. Prežité hraničné situácie a chvíle, ktoré sa nedajú vrátiť späť, sú previerkou statočnosti hrdinov. Ich príkladná ľudskosť môže byť inšpiráciou pre nás ostatných... Slovenský seriál TV Joj (2009). V príbehu Bez východiska hrajú: František Kovár, Soňa Valentová a ďalší. Réžia: Róbert Šveda.

Fotografie: Archiv TV Barrandov

Vyhrajte set-top box!

TV BarrandovMy jsme pro vás připravili s TV Barrandov letní soutěž s pořadem Ako som prežil - sledujte tento poutavý pořad každý čtvrtek od 20.05 na TV Barrandov a přijďte potom odpovědět na naši soutěžní otázku, na níž se odpověď dozvíte právě v odvysílaném dílu. Přesný čas vysílání se může v průběhu soutěže měnit.

Pokud budete mít na konci soutěže všechny odpovědi správné, máte šanci vyhrát jeden ze tří set-top boxů, nebo některý z dalších dárkových balíčků od TV Barrandov!

Minulé díly

Tvrdí, že není pedofil. Mám mu věřit?
Jdi na potrat a nech mě!
Martin je v pohodě, modřiny mám z práce. Vážně...
Smrt, nebo dítě? Těžká volba...
Před rokem jsem přišla o syna

Bojíte se, že vás děti jednou podrazí? Že se o vás na důchod nepostarají? Jak byste se zachovala v takové situaci vy? Odpustila byste takové chování svým dětem? Znáte nějaký podobný příběh?