av-hyaluronactivb3-ingrid-153-16x9.png

První známky stárnutí se v podobě jemných linek začnou objevovat na pleti někdy po pětadvacátém roku, a to nejprve kolem očí, kde je pleť tenká a citlivá. S přibývajícími roky dochází k dalším změnám, které ovlivňují vzhled, texturu a elasticitu pleti. Je důležité těmto procesů porozumět a poskytnou pokožce takovou péči, aby vypadala mladistvá i v pozdějším věku.
 
Faktory stárnutí
 
Vlivů, které se podepisují na stárnutí pleti, je více. Prvním z nich je samozřejmě biologický proces stárnutí samotný. S přibývajícími lety začne v pokožce ubývat kolagen a elastin. Tyto látky jsou zodpovědné za pevnost a pružnost pokožky. Jak se jejich množství snižuje, objevují se vrásky a ochabují kontury obličeje. Dochází také ke zpomalení buněčné obnovy, což vede k tomu, že pleť vypadá ve výsledku matná a unavená.    
 
Dalším faktorem, který se významně podepisuje na stárnutí pokožky, je působení UV paprsků ze slunečního záření. Zapříčiňují rozpad kolagenových a elastinových vláken, což vede ke vzniku vrásek, vedou ke vzniku pigmentací, ale také pokožku vysušují. Pokud pleť důsledně nechráníme a vystavujeme ji slunci opakovaně, ve vyšším věku je to na ní bohužel jasně viditelné.   
 
Nesmíme zapomenout ani na životní styl. Stárnutí urychluje dlouhodobý stres a nedostatek spánku, špatná životospráva s přemírou bílého cukru a průmyslově zpracovaných potravin, ale i kouření a konzumace alkoholu. Důležité je tyto faktory vyloučit a soustředit se na stravu bohatou na vitamíny, minerály a antioxidanty, které pomáhají udržovat zdravou pleť.

av-hyaluronactivb3-ingrid-175-16x9.png
 
Kosmetická péče
 
Zpomalit stárnutí a zlepšit vzhled pokožky dokáže i účinná a pravidelná kosmetická péče. Ta začíná důsledným čištěním, a to i tehdy, když se nelíčíte. Aby se totiž do pleti dostaly účinné látky, je potřeba zbavit ji nejdříve zbytků make-upu, kožního mazu, potu a dalších nečistot. Následně je třeba ošetřovat ji přípravky, které jí dodají potřebnou hydrataci, vyhladí vrásky, rozjasní ji a zpevní. Vybírejte podle typu svojí pleti a volte produkty s účinným složením. Doporučit můžeme řadu Hyaluron Activ B3 od lékárenské kosmetické značky Avène.

FotoJet.jpgAvène Hyaluron Activ B3 je revoluční novinka v boji proti vráskám, která pleť regeneruje, zpevňuje, rozjasňuje a vyhlazuje. Jde o první péči, která působí na příčinu stárnutí díky přesně cílené 6% koncentraci niacinamidu a unikátní kombinaci 2 typů kyseliny hyaluronové, pro povrchovou hydrataci a přirozenou stimulaci její vlastní produkce. Ve specifické péči pro křehké oční partie a v nočním krému je také výtažek z Haritaki, indického ovoce dlouhověkosti, který chrání kyselinu hyaluronovou a zabraňuje jejím ztrátám. Po 8 h od aplikace si pleť drží 10x vyšší míru hydratace.

  • Koncentrované vyhlazující sérum, 30 ml, 1099 Kč
  • Krém na obnovu buněk, 50 ml, 999 Kč (v nabídce i náhradní náplň za 899 Kč)
  • Multi-intenzivní noční krém, 40 ml, 999 Kč          

Produkty jsou k dostání ve vybraných lékárnách a online.

www.avene.cz

Clipboard05.jpg

     

 

 

Reklama