piano.jpg

Foto: Shutterstock

Ortoped Elvis Francois se v roce 2018 objevil v populární The Ellen Show, takže to není poprvé, co o něm veřejnost slyší. Nyní se připomněl skladbou Imagine od Johna Lennona, s níž reaguje na aktuální situaci. Píseň zazpíval na klinice v Rochesteru v New Yorku. Na klavír ho doprovodil kolega William Robinson.
 
Písní tento mladý lékař vzdává hold všem lékařům a dalším pracovníkům ve zdravotnictví. Současně také vyzývá lidi, aby se semkli a chovali se k sobě ohleduplně. „V životě nás dělí tolik věcí. Náboženství, rasa, politika, sociální postavení a spousta dalších. Ale dnes nás globální pandemie spojuje do jednoho celku," napsal Elvis Francois na svém Facebooku.
 
„Během několika příštích měsíců bude testován náš zdravotnický systém. Mnoho životů bude ztraceno. Poskytovatelé zdravotní péče budou pod neuvěřitelným stresem, aby zachránili tisíce lidí. Ale i když jsou časy tak temné jako dnes, není nic jasnějšího, než lidská duše,“ pokračuje.
 
„Na kolektivním boji je něco krásného. Krása v tom, v čem se dnes nacházíme, je v tom, že jediný způsob, jak můžeme tuto pandemii překonat je, že se všichni spojíme v jeden celek. Zdravotní sestry, lékaři, studenti, vědci z oblasti výzkumu, politici, řidiči Uberu, pokladní, dělníci apod. Pro všechny je to těžké, ale jedna věc je jistá. Jediný způsob, jak tomu všemu dokážeme čelit, je společně, jako jeden,“ dodává.

Reklama