Sprchování má mnoho benefitů, zejména v případě, kdy na sebe pustíte vodu vlažnou a pak úplně studenou. A v tom nejlepším případě, když toto provedete ráno.
Večer ze sebe často smýváme celý pracovní den, cesty v městské hromadné dopravě a všechnu špínu, která se na nás nalepí. Důvod, proč bychom měly pod sprchu vlézt ráno, je vcelku podobný – během noci se naše tělo zbavuje toxinů, ložní prádlo a matrace bývají plné roztočů, zbytků kůže, během noci se vlivem teploty v místnosti můžeme zpotit a ráno se pak budit ne úplně svěží. Po těle i po duši.
5c66bf610161aobrazek.png

Ranní probuzení

Podle mnoha výzkumů má ranní sprcha velké množství benefitů. Lékařka Mona Goharová z americké Yale School of Medicine ranní sprchu doporučuje, a to zejména v den, který bude plný náročných úkolů. Voda má totiž z psychologického hlediska očistný a uklidňující efekt. Chcete-li tedy do práce odcházet probuzené, v psychické pohodě a nastartované i na ten nejnáročnější den, je pro vás tento ranní krok nesmírně důležitý. Kromě toho je vhodná pro lidi s mastnou a nečistou pletí, kvůli vytvářejícímu se mazu během noci. Ranní sprcha také zlepšuje krevní oběh, zvyšuje tepovou frekvenci, zbavuje stresu a uvolňuje svalové napětí.

Ranní sprcha osvěžuje a dodává energii. Dokonce dělá velmi dobře naší pokožce. Pokud zakončíte sprchování studenou vodou, dokonale ji prokrvíte, čímž se postaráte o to, aby byla odolnější a pevnější.

A jaké jsou další benefity ranního sprchování?

  • Díky studené vodě na konci sprchy si zajistíte skvělý otužovací rituál a posílíte celkovou obranyschopnost.  
  • Studená sprcha snižuje tvorbu kyseliny močové a zvyšuje produkci glutathionu, který chrání organismus před oxidačním stresem.
  • Ranní studenou sprchou budete spalovat lépe tuky.
  • Po ranním cvičení studená sprcha pomáhá odstraňovat odpadní látky jako je kyselina mléčná, které vznikají při tělesné námaze.
  • Budete mít díky tomuto rituálu energie na rozdávání. Kam se hrabe kafe!

Také si přečtěte:

Reklama