Stardance-XI-znelka-20210829-R1A5150.jpgFoto: Česká televize, StarDance

Jak si Lenkou sedíte lidsky? Byl jste rád, když k vám byla přidělena zrovna ona?
Lidsky si podle mě sedíme úplně nejvíc. Tanečně už si tolik nesedíme. Lenička je prostě vysmátá holka, která je velice pracovitá, spolehlivá, řeší spoustu věcí za mě. Já jsem v našem páru ten diletant, který tu organizačně-administrativní část trošku ignoruje. Sedíme si i výškově. Všechno spolu skvěle hraje a já jsem za tento výběr rád. Už jsme si prošli i lehkými pocity zoufalství, kam se mnou dál, ale vždycky jsme to nějak přešli. Ale nikdy nešlo o to, že bychom si nějak lidsky nerozuměli. Spíše šlo o posouvání tanečního umu. Což u člověka, který nemá k tanci moc velký vztah, nebo v minulosti neměl, není jednoduché.
 
Proběhly i nějaké hádky nebo neshody?
Hádky vůbec. Já si myslím, že se to Lenka snaží dělat hrozně dobře a přemýšlí nad tím, jak choreografii nastavit, aby pro mě nebyla příliš složitá. Aby našla kompromis mezi tím, co bude bavit lidi a zároveň co tanečně není moc hloupé nebo naopak přechytralé. Na těch profi tanečnících leží dost zásadní břemeno zodpovědnosti a my jsme takoví ti srandisti, kteří když nezatančí úplně dobře, tak si říkají, že je ten národ snad nesežere.

profimedia-0632352348.jpg

Foto: Profimedia

Co pro vás byl nejtěžší taneční krok, který jste se musel naučit?
Obecně nějak nemám blízko k otočkám. Když mám dělat nějaké piruety, tak je to docela náročný. A taky sambová chůze mi dělá problém. To je neustálý bounce nahoru a dolů. Latina je hodně o vytáčení kyčlí. To je pro mě trochu nepříjemný. Na to jsem trošku zkostnatělej. Cítím kloubní nedostatečnost.
 
A jaké jsou tréninky? Počítal jste už dopředu s tím, že to bude náročné?
Čekal jsem to možná i náročnější. Ale nechci být zase moc přechytralej. Čekal jsem, že to bude i horší na kondici. Myslím si, že uběhnout 10 kilometrů pod 45 minut je náročnější. Ale je to náročné na tělesnou flexibilitu a kloubní dostatečnost. V mém případě hlavně kyčle. To člověka odrovná na několik dní. Pak nemůže trénovat. Musí neustále strečovat a hlídat si to, aby se kvůli němu pak nerušily další tréninky a neujel mu vlak. Je důležitý udržovat tělo dobře promazaný, aby ten stroj mohl dál nasávat a aby se nezastavil. Navíc je málo času. Tréninky musí být furt. Je to těžký fyzicky a trochu i mentálně. Ráno se vzbudíte a první co člověk dělá je, že zase běží na Kavčí hory přes kolonu na Nuseláku a pořád dokola. Je to náročný, ale myslím si, že normální člověk, kterej dělá dvanáctky někde ve fabrice, že to má úplně stejně, ne-li víc náročný. A rozhodně asi míň zábavný.

profimedia-0632352780.jpg

Foto: Profimedia

Jak často trénujete?
Zhruba každý druhý den. Někdy trénujeme týden v kuse každý den, ale pak mám třeba koncerty a jiný závazky na druhý straně republiky a tři dny se do Prahy nedostanu. Pak mám i samotréninky, což není tak intenzivní. Ale jinak skoro každý den.
 
Stal se vám během tréninku i nějaký trapas?
Trapasy se mi dějou. Člověku, když s druhou osobou tráví hodně času, a ty tréninky jsou intenzivní a tanec je o blízkosti, se posouvají hranice intimity. Ale ne v nějakým přehnaným slova smyslu, ale v tom, že třeba zapomenu šortky, dost často. A pak tam tančím už jenom v trenkách a je to takovej punk. Člověk má trenky, bílý ponožky a boty na latinu. To působí docela komicky.

Už máte nějaký oblíbený tanec?
Líbí se mi quick step. Tančíme ho v druhém kole.

Stardance-tk-Krepelka-20210915-R1A2691.jpg

Foto: Česká televize, StarDance

Mluvíte i do výběru hudby?
To se dělo na začátku a všechno to bylo tak hektický, že to měla na starosti hlavně Lenička. Já jsem jí dal nějaký feedbacky, ale bylo to hlavně na ní.
 
Říká se, že hodně lidí při StarDance zhubne. Jak jste na tom vy? Už jdou kila dolů?
Já jsem zhubnul. Pět kilo určitě. Už ale nechci. Už mi lidi říkají, že vypadám nezdravě, že jsem moc hubenej. O to víc teď chodím tady do jídelny v České televizi, která je vynikající.
 
Myslíte si, že u tance po StarDance zůstanete? Alespoň částečně?
Podle mě bude šok, až to v jeden moment všechno skončí. Člověk si nalajnuje režim třeba na čtvrt roku nebo dýl a pak přijde ta rána a já nebudu chápat, co se děje. Tohle mě trochu děsí. Tomáš Verner říkal, že my se učíme konkrétní choreografie, pak přijdeme někam na ples, kde bude úplně jiná muzika, a lidi řeknou, ať něco zatančíme. A teď, co teda budeme tančit? Budu tančit tu jedinou choreografii, kterou umím? Nebo se do toho pak víc dostanu a budu schopen zatančit cokoliv? To úplně netuším. Zatím umím tři tance. Ale dostávám se na podobné akce a mejdany a lidi říkají: „Tak něco zatanči.“ Ale já jsem zoufalej a vůbec nevím. Mám nacvičenou jednu choreošku a nic jinýho neumím. Jsem takovej tanečník na baterky.

Stardance-XI-znelka-20210829-R1A4879.jpg

Foto: Česká televize, StarDance

Zdroj: Autorský rozhovor s Miraiem Navrátilem

Reklama