Marek Ztracený se pro charitu pomáhající autistům oblékne do tepláků a zatancuje na hodině zumby. Akce proběhne 2. dubna 2011 v Praze na Karlově náměstí v paláci Charitas.

I když zpěvák Marek Ztracený o svých pohybových schopnostech dost silně pochybuje, přesto se nechal přemluvit organizací APLA (asociace pomáhající lidem s autismem), které je patronem, aby se zúčastnil charitativní zumby, jejíž výtěžek poputuje této neziskovce. Protože 2. duben se stal mezinárodním dnem autismu, je akce pořádána právě v tento den a to od 10 do 13 hod. v Paláci Charitas - taneční škole Vavruškových, Karlovo nám. 5, Praha 2.  Všichni účastníci přijdou v modrých tričkách a tím demonstrují podporu lidem s autismem.

I když neumím absolutně tancovat a trochu se bojím ostudy, stejně se na akci hrozně těším, protože pro osvětu autismu je každé upoutání pozornosti velmi důležité," říká Ztracený, který se stal patronem asociace po té, co se mu svěřila jedna maminka, že její syn s autismem pořád dokola poslouchá jeho písničku. „Velmi mě to dojalo a protože jsem dlouho přemýšlel, jak být aspoň trochu prospěšný, přijal jsem nabídku stát se mediální tváří neziskové organizace APLA. O autismu jsem už něco věděl, protože můj kamarád má dokonce dvě děti s touto diagnózou, takže vím, jak je péče o ně velmi složitá. Musím ale přiznat, že mě velmi překvapilo, že se s touto diagnózou rodí každé 110. dítě a tak právě pro ně budu tancovat a snad se tím aspoň někdo trochu pobaví."

  • Akce stojí 200 Kč
  • Hlásit se na ni můžete na tomto e-mailu: votyova@apla.cz
Reklama