Jestli máte rádi písničky americké zpěvačky Pink, těšte se! V pražské O2 Aréně vystoupí 19. listopadu. Je nejvyšší čas zajistit si vstupenky.

I když tahle ďáblice vypadá pěkně drsně a divoce, období úletů už má dávno za sebou. Kromě zpěvu se angažuje v různých humanitárních organizacích.  Je například přední bojovnicí organizace PETA. Svým hlasem přispívá ke kauzám jako např. boj proti KFC. Poslala dopis Princi Williamovi, v němž jej kritizuje kvůli honu na lišku, protestovala i proti použití pravé medvědí kožešiny na čepice Londýnské hradní stráže. Pink se také zapojila do organizace UNICEF, Organizace za ochranu lidských práv, Save the children, ONE Campaign atd.

Je zkrátka jiná

V roce 2005 požádala o ruku motokrosového závodníka Careyho Harta, během jeho závodu. V ruce držela tabuli s nápisem: Vezmeš si mě? A na druhé straně bylo napsáno: Myslím to vážně! Poté co si Carey tabuli přečetl, málem způsobil nehodu. Vzali se příští rok na kostarické pláži. Manželství jim však nevydrželo moc dlouho, v roce 2008 se rozešli. Pink je nyní svobodná a žije v Kalifornii.

Něco ze života

Narodila se v Philadelphii veteránovi z Vietnamu Jimu Moorovi a zdravotní sestře Judy Kugelové. Její otec hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana, což sloužilo jako inspirace pro začátek její hudební kariéry. Ve čtrnácti složila svou první píseň. Psaním písní vyjadřovala své pocity, které získala během svého dětství a dospívání. V šestnácti se přidala k R'n'B triu Choice. Jednoho dne Pink objevil Darryl Simmons a obsadil ji na nahrávání alba. Tady začal její velký úspěch.

Máte rádi Pink? Půjdete na koncert?

Reklama