olgaa.jpg

Foto: Profimedia

Jaké jste měla mezi nominovanými favority?
Všechno Zátopek, Zátopek, Zátopek, Zátopek… Všechno se mi tam líbí – kamera, herci a jejich výkony, střih, kostýmy, výprava. Všechno je úžasný.
 
A když se ohlédnete na ty poslední dva roky, kdy lidé v době pandemie více koukali na filmy, seriály... Máte i tam nějaké favority mimo nominace? Třeba i ze zahraničí.
Já miluju kinematografii obecně. Nedávno jsme viděli fantastický film Prodavač snů. To rozhodně doporučuji. Osobně mám jinak hodně ráda pohádky. Nedávno jsem také napsala hudební pohádku O ztracené duši. Ještě se ale netočí. Zatím se připravuje.
 
Takže se mohou diváci těšit, že ji letos uvidí?
Tento rok dokončuju filmový dokument o Dakaru, se kterým pojedu besedy. A potom točím ještě dokument o jedné české osobnosti. A kromě toho budeme v nejbližší době točit tu pohádku. K vidění ale asi bude až další rok.
 
A díváte se třeba na Netfix?
Miluju Netflix. Ze seriálů mám ráda Dobrého doktora. Strašně se mi líbilo Orange Is the New Black. Nedávno jsem koukala na Neskutečnou Annu a Tinder Swindler. A teď mám na HBO rozkoukaný nový Sex ve městě. To jsou takové ty klasiky na odpočinek. A z těch náročnějších mám ráda dokumenty. Například dokument F1: Touha po vítězství o formuli 1. Teď bude nová řada. Jinak mě obecně baví různé dokumentární a vědecké seriály a filmy.
 
Dnešní večer je věnovaný Ukrajině. Jak jste reagovala, když jste se o té situaci poprvé dozvěděla?
Okamžitě jsem začala pomáhat. Ubytovala jsem u sebe v bytě dvě rodiny o pěti členech – tři maminky a dvě děti. Dneska jsem zařídila pomoc dalším, takže pomáhám, jak se dá. Jsem akční a snažím se samozřejmě vyjádřit solidaritu a podporu i dnešním outfitem, protože si myslím, že co se děje je nedemokratické. Přesto doufám, že to co nejdřív skončí, ať se nemusí válčit. Protože když pak máte tu malou vyděšenou holčičku v bytě, tak první, co chcete, je to zastavit. A je jedno, kdo vyhraje.
 
A ty rodiny jsou přímo z jaké oblasti?
Jsou z Kyjeva a z Vyšneve.
 
Jako ženy se vám nemůžu nezeptat na prezidenta Ukrajiny Volodomyra Zelenského. Co na něj říkáte? Na internetu se objevuje spousta jeho fotek a videí a mnoha ženám se zřejmě dost začíná líbit.
Určitě mě překvapil. Nejen, že byl dobrý komik, že má smysl pro humor, ale zachoval se opravdu jako chlap. Samozřejmě bych byla radši, kdyby se dokázal dohodnout. Ale samozřejmě mi nějakým způsobem imponuje to jeho mužství. Takže mu fandím.

profimedia-0666505490.jpg

Foto: Profimedia

Zdroj: Autorský rozhovor s Olgou Lounovou

Reklama