O kdysi populární zpěvačce Evě Hurychové bylo v poslední době slyšet spíše jen jako o oběti agresivity a psychického teroru exmanžela a ženě, která se s těmito událostmi dokázala vyrovnat, a naopak pomáhá jiným. Po bolestné zkušenosti se oklepala a boj s domácím násilím si dala do vínku jako politický program. Kandiduje do Senátu.

 

„Motto mé kampaně zní Kdo to vzdává, nevyhrává. Je to vlastně název mé písničky, kterou jsem složila i otextovala, a je o tom, že pouze když jdete za svými cíli a sny, tak se vám můžou splnit. Člověk by se neměl nikdy vzdávat, protože kdo se vzdává, opravdu nevyhrává. A to platí jak v životě, tak i v práci nebo v politice,“ uvedla zpěvačka na své tiskovce při ohlášení kandidatury do horní komory, kde se chce zabývat hlavně rodinnou politikou.

 

O jejích krušných letech coby oběti domácího násilí jste na Ženě-in mohli číst ve článku Řekla jsem NE tyranovi.

 

Z volebního desatera Evy Hurychové

+ Zajímají mě občané, bojuji za práva rodin. Jejich přání a podněty jsou na prvním místě.

+ Dobro věcí veřejných podpořím názory lidí prostřednictvím anket a petic.

+ Udělám maximum pro kompletní změnu zákona o rodině podle vzoru vyspělých zemí.

+ V boji proti domácímu násilí předložím další návrhy k postihu pachatelů.

+ Rozšířením možností bych ráda změnila postup u svěření dětí do rodičovské péče.

+ Jsem proti zrušení jeslí. Mladým rodinám je nutné pomáhat.

+ Pomohu vzniku nových dětských center s hodnotnou zájmovou činností.

+ Zaštítím projekt pro lepší komunikaci mezi seniory a juniory.


Pro ty, kteří si Evu nemohou pamatovat…

Absolventka někdejší lidové konzervatoře, nyní konzervatoř Jaroslava Ježka, zpívala na sklonku sedmdesátých let v triu Letokruhy. Později založila vlastní, rockově laděnou skupinu Drops, v níž se prezentovala jako zpívající autorka.

Zlom v její kariéře přinesla spolupráce se skupinou Bacily, kterou tenkrát vedl bratr Václava Neckáře Jan. Jedna z prvních písní s názvem Já přijdu se stala hitem. Videoklip se skládal z prostřihů z tehdy nesmírně populárního seriálu Sandokan.

O rok později Eva Hurychová obsadila v anketě Zlatý slavík 11. místo a následující léta se pak držela kolem první dvacítky. Pak už její hvězda jen pohasínala…

 

K jejímu návratu do médií pomohlo až tragické období. Na konci června 2007 vysílal první program ČT další díl cyklu Třináctá komnata. Jeho hlavní hrdinkou byla právě Eva a její bolestná zkušenost s domácím násilím. Komnata byla v ten červnový večer nejsledovanějším pořadem.

Tehdy už také vznikala knížka „Řekla jsem NE tyranovi“, v níž se se svojí strastiplnou story svěřuje čtenářům. O něco později vystupuje na semináři pořádaném v Poslanecké sněmovně, kde nemilosrdně kritizovala českou justici a politiky, které vybízí ke změně zákonů. Nyní se pokouší se svými recepty do zákonodárné kuchyně vstoupit sama.

Pamatujete ještě na Evu Hurychovou? Broukala jste si tehdy některý z jejích hitů? Myslíte, že by mohla v problematice rodinné politiky s něčím hnout?

Reklama