Ptáte se, co má asi tak islandská zpěvačka Björk, která bývá častým terčem „módních policistů", společného se stylem? Ona sama spíš asi s antistylem, ale návrhář, který pro ni ty šílené kreace vymýšlí, v něm rozhodně místo má.
Thajský návrhář Teerabul Songvich patřil mezi letošní hosty veletrhu Styl a Kabo a představil se kolekcí nazvanou Material Girl.

Nebudu přízemní a nehodlám se piplat v tom, co je materiální. Spíš bych se zaměřila na určitou souvislost mezi kolekcí a extravagantní Björk. Na naše poměry a měřítka, co je vkusné a co je přes čáru, bude tato kolekce asi příliš barevná, příliš divoká, futuristická a příliš neuchopitelná. Nedokážu si představit ženu, byť z českého šoubyznysu, která by měla odvahu něco podobného vzít na sebe. Snad jedině Gábina Partyšová, nebo Lenka Kořínková... napadá vás někdo další?

Inspirací pro tuto kolekci mu byla fiktivní svatební cesta Barbary Cartlandové (spisovatelky romantických románů) do Svatého Mořice. Záměrem bylo vytvořit jakýsi „šatník v kostce“. Že by koláž romantiky a super luxusního sportovního oblečení pro ženy? Nebo super luxusní sportovní oblečení s nádechem romantiky?
To už nechám na vás.

 

 

 

 

 

 V každém případě je móda Teerabula Songviche určitě zajímavou ukázkou, kam se světový design oděvu ubírá. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teerabul Songvich vystudoval žurnalistiku na Universitě v Thammasatu. Profesionálnímu designu oděvu se věnuje od roku 1992, kdy si začal doplňovat své odborné vzdělání v Central Saint Martins College of Art & Design, včetně absolutoria v Royal Collect of Art.
Spolupracoval s řadou významných osobností, firem a značek. Je laureátem mnoha soutěží, pořádá pravidelně přehlídky v Lucernu, Paříži, Londýně, Birminghamu, Thajsku, Bangoku a obléká významné osobnosti.

 
 

 

Chtěla byste se do jeho modelů obléknout i vy?
Koho si v nich dokážete představit?
Kam se asi tak daly nosit?