AnastaciaVe vyprodané pražské Tesla Aréně vystoupila ve čtvrtek večer americká zpěvačka Anastacia. Pražskému publiku představila skladby ze své nové desky Heavy Rotation, ale zazpívala i hity jako jsou Sick And Tired či Left Outside Alone.

Po 19. hodině se před Tesla Arénou začaly scházet desítky fanoušků, které netrpělivě čekaly, až je pořadatelé pustí do haly. Kolem 19.30 se otevřely brány a příznivci Anastacie se snažili zaujmout místa co nejblíže pódiu.Krátce po 21. hodině zazněly první tóny a Anastacia v bílém kostýmu a černém tílku za doprovodu dvou zpěvaček a asi šestičlenné kapely zazpívala hit One Day In Your Life. „Jsem ráda, že můžu být opět v Praze. Je tady krásné počasí a musím říct, že je tady velmi horko,“ řekla v úvodu Anastacia a odložila si své bílé sako.

Anastacia velmi aktivně spolupracovala s publikem. Jeden z fanoušků hodil na jeviště českou vlajku, Anastacia si ji vzala a všem ji hrdě ukázala. Poté na jevišti přistála plyšová hračka. „Je roztomilý, mám ráda medvídky,“ řekla Anastacia.

Zpěvaččina show zahrnovala velkoplošné obrazovky, na kterých diváci mohli zhlédnout abstraktní projekce či známé stavby z New Yorku jako je například Empire State Building. Skladbu Hold On zazpívala v sedě na barové židli.

„Kdo chce za mnou přijít na pódium, aby mě osobně poznal?“ zeptala se Anastacia a z davu si vybrala jednoho mladíka. Anastacia se svým fanouškem tančila a položila mu několik otázek. Za jeho taneční výkony, ze kterých byla sama Anastacia velmi překvapená, mu dala svoje album s osobním věnováním.

Poté, co dozpívala skladbu Why'd You Lie To Me řekla: „Jsem velmi vzrušená, protože je tady dnes se mnou moje matka Diana.“ Ta v Praze zazpívala skladbu Ave Maria, za kterou sklidila bouřlivý potlesk. Společně si Anastacia a Dianou také zazpívaly duet.

Anastacia se během show několikrát převlékla. Při skladbě Paid My Dues se představila v modrých denimových kalhotách a červeném topu. Téměř v závěru roztančila Anastacia písní Sick And Tired celou Tesla Arénu. Své energické tempo zvolnila poslední písní večera, kterou byla skladba I Belong To You. „Dámy a pánové, velmi vám děkuji a na shledanou,“ řekla zpěvačka a odešla z jeviště.

Po chvíli se Anastacia vrátila v černém kostýmu a v přídavku zazpívala několik svých skladeb. Taneční remix se skládal z hitu One Day In Your Life či I'm Outta Love.

Americká hvězda Anastacia koncertovala v Praze v rámci svého světového turné Heavy Rotation, v rámci něhož propaguje své aktuální album.

Anastacia měla na českou produkci několik speciálních přání. V jejím hotelovém pokoji nesměl chybět speciální přehrávač DVD, který umí přehrávat DVD ze všech koutů světa. Anastacia dále požadovala velké posuvné zrcadlo a v jejím pokoji musely být umístěny svíčky, které obsahovaly vanilkové aroma. Na doplnění energie si Anastacia vyžádala balíček M&M´s a čokoládové tyčinky Snickers, Milky Way a Twix. K pití si přála mít k dispozici Coca-colu bez cukru a kofeinu.

V rámci své návštěvy věnovala Anastacia 50 tisíc korun na léčbu rakoviny v Česku. Peníze putují na konto Onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Popová zpěvačka Anastacia se narodila v roce 1968 v americkém Chicagu. Své debutové album Not That Kind, které slavilo velké mezinárodní úspěchy zejména díky singlu I´m Outta Love, vydala v roce 2000. O dva roky později složila píseň Boom pro účely mistrovství světa ve fotbale. V roce 2003 jí lékaři zjistili rakovinu prsu, která zabrzdila její hudební tvorbu. Letos vydala Anastacia aktuálně desku nazvanou Heavy Rotation.

Byla jste na koncertě? Jak se vám Anastacia líbí?

Reklama