Kdysi jste ji koupily v každém papírnictví nebo hračkářství. Stála „pakatel“, ale mnohdy dokázala zabavit mnohem více než klasické panenky. Pak na dlouhou dobu zmizela, až přišla jedna mladá módní návrhářka a opět ji vzkřísila. Dala ji novou podobu i moderní šatník.

Možná jste také vyrůstaly na papírové vystřihovánce s panenkou a kolekcí oblečení a doplňků. Pro mě to byla jedna z nejmilejších hraček, která mě dokázala zabavit na dlouhé hodiny. Zatímco mnohem hezčí a dražší panenky s mrkacíma očima a vlnitými vlásky ležely ladem v kočárku, na papírovou neměly.

Už jen to vystřihování byl obřad. Musely jste dávat pozor, abyste neustřihly bílá „ouška“, jimiž drželo oblečení na tělíčku. Častým používáním a ohýbáním se stejně časem utrhla a panenka se nedala oblékat. Ale maminka koupila vždy novou a tak se to opakovalo stále dokola.

Už ani nepamatuji, kolik jsem jich vystřídala, ale jedno jí upřít nemůžu. Byla to úžasně kreativní věcička, která cvičila zručnost, podporovala fantazii, a kdo ví, možná to byla právě ona, která stála na počátku mé budoucí profese kostýmní návrhářky.

Už jsem si myslela, že nadobro upadla v zapomnění, když se zčista jasna opět objevila.

Už to sice není ta „buclatá“, trochu naivní postavička, ale krásná, štíhlá a umělecky ztvárněná slečna s nádherným stylovým šatníkem. Její autorkou není nikdo jiný, než mladá a talentovaná módní návrhářka Zuzana Kubíčková.

ZuzanaKubickova.jpg

Nechce se mi věřit, že by si tuhle vystřihovánku pamatovala z dětství, ale možná si s ní hrála její maminka a byla jí inspirací.

  • Rozhovor se Zuzanou Kubíčkovou si můžete přečíst ZDE

V každém případě jsem za tuto krásnou vzpomínku ráda a pevně věřím, že si vystřihovánka opět najde svoje fanynky v řadách kreativních děvčátek.