Chybí vám inspirace na vymýšlení nových a nových kombinací na snídani? Stačí malá změna a vykouzlíte tolik dobrot! Rostlinné alternativy jogurtů Alpro chutnají skvěle samy o sobě, lze si na nich ale pochutnat také s ranní porcí cereálií nebo kousky ovoce. Rozmixováním s ovocem vznikne skvělý koktejl nebo populární smoothie bowl. Rostlinné alternativy jogurtů překvapí ale i v dalších receptech. Je mnoho způsobů, jak si je dokonale užít! Vyzkoušejte bílou alternativu jogurtu nebo varianty s mandlemi, kokosem, vanilkou a několika druhy ovoce. Najděte své oblíbené kombinace!

Proč právě sója?

soja

„Sója a výrobky ze sójových bobů si našly svoje místo v našich jídelníčkách a stále častěji se setkávám s lidmi, které sója a její benefity zajímají a chtějí jí více zařazovat do svého stravování. Sója je ceněna především pro svůj vysoký obsah kvalitních a lehce stravitelných bílkovin,“ říká výživová specialistka Mgr. Pavlína Zdeňková Kroužková.

soja

Sójové boby obsahují 35-40 % bílkovin. Aminokyseliny, které tvoří bílkoviny sóji, může organismus enzymaticky z natrávené potravy získat mnohem snáze, než je tomu u masa, ryb, drůbeže. Vhodnou kombinací s jinými potravinami nebo fortifikací (úpravou a doplněním) při výrobě se sója stává plnohodnotnou bílkovinou stejně jako maso, ryby nebo vajíčka. Druhou významnou složkou sóji jsou tuky, kterých sójové boby obsahuji okolo 18 %. Jsou bohaté především na nenasycené mastné kyseliny, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Nesmíme zapomenout zmínit, že sója jako rostlinná potravina není zdrojem cholesterolu. Sójový tuk obsahuje zejména polyenové mastné kyseliny, zejména kyselinu α-linolenovou, která má význam v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Příjem této kyseliny je v naší populaci nedostatečný. Sója obsahuje vitaminy skupiny B, zejména B6,  B2, a tolik prospěšnou kyselinu listovou. Dále vitamin E, který je účinným antioxidantem. Z minerálních látek je zdrojem vápníku, draslíku, hořčíku a stopových prvků železa, manganu a zinku.

soja

Najděte svou oblíbenou variantu

100 % rostlinné alternativy jogurtu Alpro jsou vyráběné z nejkvalitnějších sójových bobů. Rostlinná alternativa jogurtu Alpro bílý je lahodná samotná i ve spojení s čerstvým ovocem nebo křupavými cereáliemi. Lze z ní vykouzlit i senzační pomazánky. Alpro bílý s mandlemi dokonale propojuje hedvábnou hladkost bílé alternativy jogurtu s příjemnou chutí mandlí. Smísením bílé rostlinné alternativy jogurtu a jemné chuti kokosu vzniká Alpro bílý s kokosem, tropická pochoutka, která je chutná sama o sobě i například v kombinaci s mangem, papájou nebo granátovým jablkem. Milovníky vanilky nadchne jemná chuť alternativy jogurtu Alpro vanilka. Je senzační nejen pro přípravu chutných cheesecaků. Oblíbenou součástí snídaně i svačiny se stanou ovocné alternativy jogurtů Alpro. Na výběr je Alpro Broskev & Alpro Ananas - Maracuja, Borůvkové Alpro či borůvkové alternativy jogurtů v kombinaci s třešňovými alternativami. Chutnají neodolatelně také na lívancích či palačinkách.

soja

Nechte se inspirovat Alpro recepty!

www.alpro.com/cz