Zdroj: Shutterstock

Kvalitní psací potřeby jsou základ

Každý úkol nebo jiná školní výzva dá dětem mnohdy pořádně zabrat. Základem každého školního penálu jsou kvalitní psací potřeby. Takové dělá například firma Pilot. Pro ty, kteří si rádi a pečlivě zapisují, dobře poslouží pero Pilot Acroball. Nevynechá žádné písmeno a ihned se rozepíše. S pohodovými pery Pilot G-2 mohou navíc děti své zápisky vylepšit a zpřehlednit pestrobarevným podtrháváním a zvýrazňováním. Každé práci nebo psanému příběhu to sluší mnohem více, když se odevzdá bez škrtanců. V dnešní době už se ale zmizík nenosí. Lépe poslouží gumovací pero Pilot Frixion.

Penály rozhodně nepodceňujte

Zatímco nejmenší děti toho ještě potřebují mít v penále hodně, a tak ocení především dvou nebo třípatrové penály plné pestrobarevných pastelek a fixek, ti větší už se spokojí s menším lépe skladným pouzdrovým penálem, kde stačí mít pár tužek, propisek a sem tam nějaký zvýrazňovač.

Velké penály však hodně váží a malé děti tak často tahají obří batohy narvané k prasknutí. Někdy je lepší i těm mladším koupit základní penál a pastelky s fixami dát do náhradního, který by si mohly nechávat ve škole, pokud to jde. Spousty pouzdrových penálů má letos ve své nabídce například obchod Sinsay, který nabízí roztomilé penály pro slečny. Pěkné kousky také v e-shopech jako jsou Zelando či Alza nebo v mnoha kamenných obchodech.

Na vzhledu sešitu záleží

Nákup sešitů je nejlepší nechat až po nástupu dítěte do školy. Učitelé často chtějí přesnou velikost řádků a tloušťku sešitů. Nejlevnější jsou samozřejmě ty nejobyčejnější sešity. Dítěti však můžeme školní docházku zpříjemnit tím, že mu dopřejeme sešity s pěkným zevnějškem. Například sešit s  oblíbeným komiksovým hrdinou nebo roztomilými zvířátky může dítěti pobyt ve škole zpříjemnit. Pěkné nabízí různá papírnictví a e-shopy, ale najdete je i v obchodních řetězcích jaké jsou Kaufland nebo Tesco.

Čtete také:

Reklama