5f1ffce10d103obrazek.png
Pokud nemáte již přímo napsáno v doporučeném seznamu od svého učitele, nekupujte předem sešity, úkolníčky, notýsky, kreslící kartony nebo barevné papíry. Hodně učitelů řeší nákup těchto věcí hromadně pro celou třídu až na začátku září, vyplatí se vyčkat. Hodit se vám však bude tento základ:

Aktovka, do které rovnou pořiďte i dezinfekční gel na ruce a jednorázové roušky, desky na písmenka na tzv. skládací abecedu, navíc i desky s drukem, do nich se vloží desky s písmenky, ta pak nevypadají do tašky, stírací tabulku a fix, zdravou láhev a svačinový box.
5f1ffd7639776obrazek.png
Pokud nekoupíte už vybavený penál, nezapomeňte pořídit bombičkové pero s hrotem a náhradní bombičky, dvě trojboké obyčejné tužky č. 2, kvalitní gumu, ořezávátko, pastelky trojboké ve dřevě ve 12 barvách, 15 centimetrové pravítko a nůžky s kulatou špičkou.
5f1ffd0a95f21obrazek.png
Součástí výuky v první třídě je i výtvarná výchova. Pro celou tuto výbavu pořiďte ideálně kufřík ve velikosti 35 cm x 23 cm, lepší je šitý než lepený, vodové barvy o 12 barvách, štětce kulaté (6 a 10) a ploché (6 a 10), modelínu – stačí klasická v krabičce s dvanácti barvami a modelovací podložka o velikosti A4 a voskovky s minimálně dvanácti barvami.

Nezapomeňte ani na přezůvky. Do první třídy je dobré školáka vybavit klasickými bačkorami nebo alternativou, ale vždy s pevnou patou, která zajistí stabilitu chodidla!

Tip: Sehnat veškerou výbavu do školy může být docela náročné, zajděte do Globusu, největšího papírnictví v okolí. Před nákupem si vytvořte přehledný seznam v aplikaci Můj Globus. Nejen školní pomůcky, ale i další vybavení např. do tělocviku nebo to svačinové zde koupíte s garancí kvality.

Více užitečných rad a tipů najdete na www.globus.cz
5f1ffd15c5c11obrazek.png

Reklama