Ale i v cestování platí to, co třeba v módě. Retro je IN. Není se tedy čemu divit, že na výsluní jsou opět destinace, které byly nejčastějším cílem Čechů v 90. letech. 

A která místa hlásí letos slavný comeback?

Bibione: skvělé léto za všech okolností
5b48a5cd0f9a6obrazek.png

Snad každý si při vyslovení Bibione vzpomene na éru devadesátých let. Ač se letovisko v benátské oblasti stalo synonymem levné masové turistiky, stále patří k nejznámějším a k nejoblíbenějším italským destinacím. Do karet mu hraje strategická poloha na severním pobřeží Jadranu a krátká vzdálenost do ČR.

Za desítky let od otevření hranic podstatně změnilo svou tvář. Můžete si užít kvalitní dovolenou se vším všudy. Malá vzdálenost přímo nabízí možnost cestovat autem. Ráno vyrazíte a navečer už můžete při západu slunce popíjet víno v některé z místních trattorií. Letovisko nabízí široký výběr ubytovacích kapacit. Vybírat můžete z levnějších apartmánů, kvalitních villaggií s bazény nebo i z luxusních hotelů s veškerými službami. A převážná většina kapacit je nově zrekonstruována.
5b48a61fda84eobrazek.png

Malé děti i jejich rodiče potěší množství animačních programů, které jsou v některých vybraných ubytovacích kapacitách. „Naše villaggia nabízí možnost využívat dětský klub, který je organizován českými animátory. Od našich klientů máme samé pozitivní odezvy, děti se výborně zabaví, seznámí se s novými kamarády a rodiče si mohou užít pár chvil pro sebe,“ uvedl Jan Bezděk z cestovní skupiny FISCHER.

Kde se nachází: Severní Itálie

Vzdálenost: Z Prahy 760 km, ideální vlastní doprava nebo autobus.

Zlaté písky: levná dovolená na dosah
5b48a5df020c1obrazek.png

Bulharská letoviska jsou letos hitem pro rodiny s dětmi. Pobyt v této sedmimilionové zemi sice pořád má nálepku „levnější dovolené,“ levnější ale teď již rozhodně neznamená méně kvalitní. Slavný návrat slaví středisko Zlaté písky. Zatímco dříve sem Češi jezdili autobusem nebo létali do penzionů či hotelů nižší úrovně, dnes kupují především místa v nových či velmi dobře zrekonstruovaných hotelech vyšší kategorie.

Centrem proslulých Zlatých písků je Varna. Zde najdete krásné písčité pláže, živá turistická centra či moderní aquapark. Kromě perfektních podmínek pro plážové radovánky totiž nabízí také řadu výletů za poznáním, zábavou nebo památkami. Večer letovisko ožívá v barech a na diskotékách a zábava mnohdy končí až nad ránem.

Bulharská kuchyně i pohostinnost místních je proslulá. Rozhodně nezapomeňte ochutnat musaku, kebab nebo bjurek – jídla, která přinesli do Bulharska Řekové a Turci. Okolí moderních Zlatých písků je plné zajímavých památek, přírodních krás a rozličných turistických atrakcí. Největším zdejším lákadlem je nedaleký, do skály vytesaný horský klášter Aladža, jenž pochází již z 5. století. Je proslulý svými středověkými ikonami a vzácnými freskami.

Kde se nachází: Oblast Varna, Bulharsko

Vzdálenost: Z Prahy 1 330 km, letecky, případně vlastní doprava.

Vodice: otevřené srdce Severní Dalmácie
5b48a5fe001c1obrazek.png
Chorvatsko nepřestává lákat již řadu let a stále si drží prvenství v nejoblíbenější zahraniční destinaci Čechů. Severodalmátské pobřeží je charakterizováno menšími letovisky, která se začala turisticky rozvíjet až koncem 70. let. Společným jmenovatelem všech jsou pěkné oblázkové pláže, krásné borové lesy, čisté moře, výborné podmínky pro vodní sporty, přátelské prostředí v rybářských vesnicích, klid a krásná příroda. Dostupnost tohoto pobřeží výrazně ovlivnila nově vybudovaná část dálnice Záhřeb - Split, dokončená v červnu 2005.

Vodice je malebné rybářské městečko s křivolakými uličkami ve staré části ležící pár kilometrů severně od Šibeniku. Často je nazýváno St.Tropez Jadranu. Obklopují jej četné vinohrady a borové lesy, skalnaté přírodní pláže a bezpočet malých zálivů. Patří mezi nejzelenější střediska na pobřeží. Rušné centrum skýtá široké možnosti zábavy. O letních večerech je na promenádě plno lidí a kavárny praskají ve švech
5b48a69db6dc5obrazek.png

Vodice nabízí vyžití pro všechny věkové kategorie. Mladé páry osloví rušný noční život, centrum je poseté tanečními terasami, kluby, bary a kasíny. Rodiny s dětmi ocení široké oblázkové pláže a čisté moře. Kromě krásného koupání jsou Vodice ideálním výchozím místem pro návštěvu národních parků Kornati a Krka.

Kde se nachází: Severní Dalmácie, Chorvatsko

Vzdálenost: Z Prahy 950 km, ideálně vlastní doprava nebo autobus.

Chalkidiki: dovolená na třech prstech
5b48a60b5c49bobrazek.png

Chalkidiki je nejoblíbenější řeckou oblastí českých turistů 90. let. Nekonečně dlouhé pobřeží s perfektně upravenými písečnými plážemi je omýváno průzračnými vodami Egejského moře. Místní krajina tradičních řeckých vesniček je poseta zelenými vinicemi, olivovými a piniovými háji. To vše střeží bájný Olymp, místo, kde se odehrávaly mytické dějiny. Větší kouzlo už si snad na dovolené nemůžete ani přát.

Už při pohledu na mapu zaujme Chalkidiki svým zvláštním tvarem. Do vln Egejského moře totiž vybíhají jakési prsty v podobě tří poloostrovních výběžků Kassandra, Sithonia a Athos. Mytologie vypráví o hrotech bájného trojzubce, zbraň boha moří Poseidona. O jeho přítomnosti není pochyb, moře v těchto místech je křišťálové čisté.
5b48a66a92d6eobrazek.png

Nejpopulárnějším letoviskem je Kassandra, které nabízí moderní střediska s mnoha možnostmi zábavy či ničím nerušené posezení v příjemných tavernách. Vyhlášená čistota místních pláží byla potvrzena i modrou vlajkou Evropské unie. Tento nejzápadnější prst je i ideálním místem pro rodinnou dovolenou, využít zde mohou ubytování v hotelu s dětským klubem s animačními programy v českém jazyce. Děti si kromě poznávání historie v Soluni mohou užít i mnoho zábavy v jednom z největších vodních parků Evropy, který je od ní vzdálen pár kilometrů.

Kde se nachází: pevninské Řecko

Vzdálenost: Z Prahy 1 550 km, letecky.

Algarve: Dovolená na samém konci Evropy
5b48a5b48a9d8obrazek.png

Na kdysi populární slunné Algarve by se už málem zapomnělo, naštěstí se opět přihlásilo o slovo. A včas. Naleznete jej v nejjižnější části Portugalska, ne nadarmo se o něm říká, že leží na konci Evropy. Jde o turisticky proslulou část Portugalska. Letovisko tvoří malebné pláže, celoročně teplé klima a typickou portugalskou kuchyni. Slunečným počasím si v Algarve můžete být jisti téměř stoprocentně.

Právě kvůli nádherným plážím lidé do Algarve nejčastěji jezdí. Ty se táhnou po celém jižním pobřeží. Jejich jedinečnost tkví v prosté kráse nekonečných písčitých ploch, které jsou čas od času doplněny překrásnými pískovcovými útesy. Podobné na Pyrenejském poloostrově nenajdete.
5b48a63dd3792obrazek.png

Na Algarve můžete poznat celou řadu okouzlujících míst. Mezi ně patří například Alvor - malebné místo se starým přístavem protkaným křivolakými uličkami s obchůdky, kavárnami a restauracemi. Dalším neméně zajímavým místem je Armacao de Pera - středisko, jež láká překrásnou písečnou pláží, která je uzavřena z jedné strany divokými skalnatými útesy a pokračuje několik kilometrů až k Praia da Galé. V útesech se nacházejí jeskyně, které jsou přístupné jen z vody. A Je zde široká nabídka vodních sportů a možností zábavy.

Kde se nachází: nejjižnější část Portugalska

Vzdálenost: Z Prahy 2 500 km, letecky

Více najdete na www.fisher.cz

Reklama