Někomu se letos dovolená vydařila, jiný na ni nebude vzpomínat v nejlepším. Tak jako rodina paní Kamily (41). Místo koupání v moři musela vzít zavděk malým bazénkem. Její vinou totiž nejeli do vytouženého Chorvatska, ale na chatu v Posázaví.

„Na dovolenou k moři rozhodně nejezdíme každý rok a děti se k němu měly podívat vůbec poprvé. Těšily se neskutečně. Ten týden před odjezdem jsem ale nevěděla, kam dřív skočit. V práci udělat to nejnutnější před dvoutýdenním volnem, zabalit věci…však to znáte,“ vypráví Kamila.

dětiKdyž v pátek odcházela z práce, byla už myšlenkami na dovolené. Cestou domů se ještě stavila v bankomatu vybrat peníze. Jeli jsme na vlastní pěst, a tak bylo potřeba mít s sebou všechnu hotovost. Těch 40 tisíc mi ale přišlo hloupé dávat do kabelky, kterou mi může někdo vytrhnout spíše, než igelitku s nákupem. A tak putovaly tam,“ vysvětluje Kamila, která pak zamířila rovnou k domovu, aby se nikde nezdržovala.

Když ale míjela krámek s oblečením, zaujaly ji hezké plavky ve výloze. „Ty moje už byly dosti vetché, a tak jsem neodolala a nakoukla dovnitř. Prodavačka mě vybavila hned třemi kousky a já si vystála frontu na kabinku. Jenže mi nebyly ani jedny. Otrávená jsem je vrátila prodavačce a spěchala za rodinou. Že nemám igelitku s nákupem a tedy i penězi, jsem zjistila asi po pěti minutách. Krve by se ve mně nedořezal! vzpomíná Kamila, která zpět do obchodu nešla, ale běžela.

Bez dechu se vřítila do kabinky, kde visela její taška. Chvilkovou úlevu však brzy vystřídalo zklamání. „Nákup tam zůstal, jenže obálka s penězi ne! Domů se mi šlo hodně těžko a říct rodině, co jsem provedla, byl nadlidský úkol. Nemůžu říct, že to vzali sportovně. Celou cestu na naši chatu, kam jsme nakonec místo zahraničí jeli, se mnou nikdo z nich nepromluvil. A narážky na mnou zkaženou dovolenou pak byly na denním pořádku. Nedivím se jim, sama bych si nejraději nafackovala,“ dodává Kamila, která tak nadobro ztratila iluze o svých spoluobčanech.

Čtěte také:

Reklama