6076cad09f0d1cl.jpg
Foto: Shutterstock

Karolína
S přítelem jsme se měli brát loni v květnu, ale opatření nám neumožnila mít svatbu ani částečně podle našich představ. Po dlouhém přemýšlení jsme se rozhodli veselku přesunout na letošní duben. Jenže po novém roce to vypadalo, že větší rozvolnění přijde až v květnu, takže teď máme datum 7. května a 60 hostů. Nevěřím, že to vyjde, ale už se prostě vezmeme. Už mám všeho plné zuby a kvůli vládě se ani netěším.

Dominika
Brali jsme se po novém roce a situace nám přišla vhod. S manželem si nepotrpíme na oslavy, a navíc šetříme na domeček, takže jsme pozvali jen nejbližší a potom si poseděli u nás doma. Bylo to fajn i tak. S přáteli to oslavíme dodatečně.

Lenka
Datum svatby máme na začátku června. Máme pronajatý celý penzion s restaurací a počítáme s padesáti hosty. Když to nevyjde, vezmeme se s partnerem jen se svědky a nejbližší rodinou a až to situace dovolí oslavíme svatbu se všemi. Máme s prstýnky s datem, pozvánky a rozhodně je nechceme předělávat. Mám v plánu si znovu půjčit šaty a s tím, že nás naoko oddá kamarád. Myslím, že to bude docela legrace. Nestresuju se, protože jsou to věci, které stejně nemůžu ovlivnit.

Eva
Svatbu budeme mít v srpnu, takže ani nepřemýšlím o to, že by nebyla. V létě rozhodně od nikoho nevynutí, aby dodržoval opatření. Máme to v uzavřeném areálu, takže i kdyby byl počet lidí omezený, nebudu se tím řídit. Ale od všech hostů budu samozřejmě vyžadovat negativní test na covid. Jen mám panickou hrůzu z toho, že to třeba já nebo přítel před svatbou chytíme a na tom to ztroskotá. Asi nebudeme čtrnáct dní před vůbec vycházet z domova.

Michaela
Loni jsme svatbu přesouvali na letošní květen. To jsme se teda parádně přepočítali. 120 hostů si neprosadíme, i kdybychom se stavěli na hlavu. Problém je, že máme všude zaplacené zálohy, tak snad nám vyjdou vstříc. Začínáme řešit úplné zrušení, protože nemám sílu na hledání nového termínu, zvlášť když letní měsíce jsou natřískané. Loni mi to přesouvání stačilo. Svatbu odkládáme na neurčito. Obrečela jsem to, protože jde o den, o kterém jsem snila už jako malá holčička.

Reklama