Reklamní sdělení

Růst zubů se může odrazit i v neklidném spaní, dítěti nezřídka trvá déle i usínání. V neposlední řadě se u citlivějších jedinců může objevit i průjem a zvýšená teplota, která obvykle nepřechází v horečku, bývá tedy nižší než 38 stupňů. Můžeme také zjistit, že dáseň kolem klubajícího se zubu je nateklá, měkká a tmavá.

Růst zubů je proces poměrně dlouhodobý. Zuby se začínají prořezávat mezi 6. a 16. měsícem věku dítěte a každý zub se prořezává po dobu přibližně 8 dní. Dítě bude mít všech 20 mléčných zubů kolem 3. roku života.
zu.jpgV každém případě existuje řada prostředků, kterými lze příznaky při prořezávání zubů mírnit.

Některé z nich jsou řekněme intuitivní. Lze využít jemných masáží tváří či dásní, které uleví od bolesti. Příjemné jsou i chladivé obklady. Existují třeba gelová kousátka, která je navíc možno předem vychladit. Pokud tak činíme, musíme dávat pozor, aby byl gel jen chladný, ne zmrzlý. Předejdeme tak možnému poranění dásní.

Mezi další osvědčené prostředky patří homeopatický léčivý přípravek Camilia®. Pomůže ulevit od souboru příznaků při růstu zoubků, jako jsou např. bolesti při prořezávání, podrážděnost, červené tváře, nebo průjem. Je velmi šetrný, speciálně vyvinutý pro kojence a batolata. Obsahuje 3 složky rostlinného původu v homeopatickém ředění (heřmánek pravý, líčidlo obecné a reveň) a čištěnou vodu. Camilia® se může podávat podle míry obtíží dítěte 3 až 6x denně, po dobu 3 až 8 dnů, denní doba nerozhoduje. Přípravek se může podávat samozřejmě i v noci. Úleva bývá rychle zřetelná. Pokud příznaky přesto po 3 dnech trvají, měli by se rodiče obrátit na lékaře, aby potvrdil, že se skutečně jedná o potíže spojené s růstem zubů. Důležité je, že léčivý přípravek Camilia® lze kombinovat s jinými způsoby úlevy od obtíží, a k dalším jeho pozitivům patří i přesné a hygienické dávkování. Jde totiž o roztok v praktických, sterilních jednodávkových obalech, který se podává dítěti přímo do úst.

Camilia® je k dostání v lékárnách.
zus.jpg

CAMILIA® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii ke zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat, jako jsou např. bolesti při prořezávání zubů, podrážděnost, červené tváře a průjem. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Více informací najdete ZDE

Kalendář růstu mléčných zubů

- ŘEZÁKY

Mezi 6. a 16. měsícem

8 řezáků. Řezáky slouží k ukusování potravy.

- PRVNÍ STOLIČKY

Mezi 13. a 24. měsícem

4 první stoličky. Slouží k rozmělňování a drcení potravy.

- DRUHÉ STOLIČKY

Mezi 23. a 33. měsícem

4 druhé stoličky.

- ŠPIČÁKY

Mezi 16. a 23. měsícem

4 špičáky. Jsou velmi pevné a slouží k trhání potravy.

Reklama