obrazek.png
Foto: Shutterstock

Na otázku, co muže na ženách zaujme na první pohled, často uslyšíte, že je to úsměv. A není se čemu divit. Je to přesně ta věc, která zlepší náladu druhým, umí odzbrojit, umí zaujmout a přilákat, láme ledy a mění atmosféru v místnosti. Úsměv je tím nejlepším a nejpřirozenějším make-upem a ozdobou. A proto vyžaduje důkladnou a každodenní péči. Věřte, že se vám vyplatí. Nejen nyní, ale po celý život. 

Každodenní péče je základ
5f228424bf217obrazek.png
Foto: Shutterstock

Nezapomínejte na dentální hygienu

Mnoho lidí se domnívá, že ke zdravému chrupu postačí pravidelná docházka u lékaře a domácí péče. Další procedurou by však měla být také dentální hygiena. Jedná se o výkon, při němž vám odborně odstraní zubní kámen, povlak na zubech a další nečistoty. Pomocí tzv. Air Flow neboli pískování se odstraňují pigmentové skvrny od kávy, kouření, pití čaje apod. Je to také forma prevence proti paradontidy a zubních kazů. A co víc, dentální hygienistka vás naučí, jak si správně zuby čistit.

Pokud dodržujete základní zubní péči (viz výše), postačí návštěva profesionála dvakrát ročně, tedy jednou za půl roku. 

Pozor na stravu

To, jak se stravujeme má velký vliv na to, v jaké stavu zuby jsou. Zabarvení zubů ovlivňuje nejen tučné a mastné jídlo, ale také káva, červené víno, černý čaj nebo sladké “barevné” limonády. Důsledkem toho je žlutá sklovina a často i nehezké fleky. Výjimkou však nejsou ani kyselé limonády, džusy nebo bílé víno, které může poničit sklovinu tím, že se naleptá na zuby a následným čištěním zubů se tak ničí sklovina. A proto je vhodné o tom, co jíme, přemýšlet nejen kvůli našemu zdraví a figuře, ale také stavu chrupu.
5f2287f5b2687obrazek.png
Foto: Shutterstock

Aby bílá bílá byla

Toužíte-li po zářivě bílých zubech, je třeba nejen základní péče, ale také trochu odbornější zásah. Tím mohou být speciální bělící pasty, které lze koupit nejen v lékárnách, ale také v drogeriích. Produkty však nesmí být příliš abrazivní, aby neponičily sklovinu a zuby tak nebyly příliš citlivé. Připravit se také musíte na to, že změna nebude vidět ze dne na den.  Pokud je však sklovina zažloutlá hodně, je možné využít služeb bělení zubů. Tato procedura je vhodná zejména v případě, že chcete efekt hned. Existuje domácí a ordinační bělení. Domácí funguje pod dohledem lékaře v nosičích dělané přímo na míru nebo v ordinaci např. pomocí laseru.

Také si přečtěte:

Reklama