A máme tu další dva příspěvky, milé čtenářky. Skvělé, že jste se tak rozepsaly, moc vám děkuju.

První příběh je od čtenářky Pinokio, druhý od čtenářky telelot. A oba jsou zase výborné, posuďte samy.

Vyprávění první

Dobrý den,

pamatuji si spoustu hlášek mé dcery, nejvíce snad kolem jejího třetího věku, i když i teď se jí někdy zadaří.

Nejvíce mi utkvěly dvě.

Ve čtyřech letech za mnou přišla, těsně před vánocemi, a říká: Maminko, já bych chtěla jen jednu jedinou věc a jinak opravdu nic. A co Aničko? Výlet do vesmíru.

A ta druhá hláška byla ještě lepší. Jely jsme na dovolenou k babičce, to měla Anička 6 let. Už ji párkrát vypadl nějaký ten zub, a aby jí to nebylo líto, dala si ho pod polštář a Zoubková víla ho vyměnila za desetikorunu. No, a jednoho rána jsme se u babičky vzbudili a ta nemohla najít svoji zubní protézu. Hledali ji jsme ji všude, běžně si ji nechávala na umyvadle v hrnku. Vůbec mě nenapadlo dát si ztrátu protézy dohromady se Zoubkovou vílou. Babička už byla zoufalá, chtěla jít do města, ale bez zubů to nešlo. Anička k ní přišla, a řekla jí: Nedávej ty zuby do hrnku, tam je Zoubková víla nenajde. To už jsme věděli, která bije, a šli jsme se podívat pod babiččin polštář. Samozřejmě byly tam. Všichni jsme se tomu zasmáli, jen Anička nemohla pochopit, proč babička nechce peníze za zuby. A to byl konec Zoubkové víly v naší rodině.

Pinokio

Vyprávění druhé

Přeju krásné slunečné dopoledne, dnes to u nás konečně vypadá „jarně“ ;-)

Hlášky dětí jsou úžasné, někdy je to k uchechtání a někdy zas pěkný trapas, ale děti jsou bezprostřední, řeknou „nepřikrášlenou“ pravdu. Dceři bylo asi 5 let, když se mnou byla nakupovat. V galanterii obsluhovala starší paní, na které bylo poznat, že kosmetičku nenavštěvuje. Holka si ji chvíli prohlížela a pak se mě ptá: „Mami, proč má ta paní pod nosem kníru?“ Já myslela, že se propadnu. A jednou mě zas rozesmál čtyřletý syn mojí kamarádky, Jirka, kterého jsem pravidelně jedno odpoledne v týdnu vyzvedávala ze školky a byl u nás, než kamarádce skončil úřední den. Zrovna jsem čekala první dceru a s rostoucím bříškem už nešly dělat s Jirkou všechny blbosti, jak byl doposud zvyklý. Tak mu to vysvětluju, že už ho nemůžu nosit a skákat s ním, protože mám v břísku miminko a musím na něj dávat pozor, abych mu neublížila. Nato se mě Jiřík zeptal: „A teto, proč jsi to miminko snědla?“

Mějte se krásně a užijte si víkend.

telelot

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Dnešní téma zní: Hlášky našich dětí.

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získá za odměnu vitamíny Marťánci a dva dětské šampóny Garnier Kids (meruňka a zelené jablko).

hlasky

Reklama