Už tuto sobotu, 30. března, proběhne v pražské ZOO velkolepé otevření nových prostor pro slony a nový pavilon hrochů. Zároveň proběhne křest nově narozeného samičího slůněte.

Pražská Zoologická zahrada vstupuje letos do své 82. sezony a vstup je to opravdu velkolepý. Budou totiž otevřeny dlouho očekávané nové prostory pro slony, hrochy a antilopy – Údolí slonů a Pavilon hrochů.
Součástí této akce bude také křest sloního mláděte, které se v pražské Zoo narodilo 11. ledna. Jméno pro sloní samičku bylo vybráno na základě návrhů, vkládaných do speciální webové stránky zoologické zahrady.

slune

sloní mládě, zatím beze jména

Pokud nevíte, co s volnou sobotou, zajeďte si se svými dětmi do pražské Zoologické zahrady.

Na slavnostní sobotní otevření je pro všechny návštěvníky nachystán bohatý doprovodný program, včetně zahraničního folklórního souboru ze Srí Lanky, nebo tuzemského folklóru v podání souborů Ondráš a Čechomor!

Datum konání akce

30. března 9:00–17.00

Vstupné

Cena: 200 Kč
Snížená cena: 150 Kč
Rodinné vstupné: 600 Kč

Místo konání

Zoologická zahrada hl. m. Prahy
U Trojského zámku 3/120
170 00 Praha 7
www.zoopraha.cz

HROŠI

Pražská zoologická zahrada chová hrochy již od roku 1933, kdy do Zoo přijel v cirkusové maringotce hroch Petr. Symbolickým hrdinou Zoo se stal hroch Slávek, který dokázal při ničivých povodních v roce 2002 přežít v zatopeném Pavilonu velkých savců. Jeho tehdejší partnerka Lentilka a dcera Barborka velkou vodu bohužel zaplatily životem. Novou Slávkovou partnerkou se pak stala Maruška. Ta úspěšně odchovala dvě mláďata – nejprve Tomíka a potom Válečka, kterého přivedla na svět loni v červnu.

hrosijedna

hrosidva

hroši Slávek, Maruška a Váleček

SLONI

Pražská Zoo chová slony od července 1933. Stádo tvoří vedle slůněte sedm samic a jeden samec. Poslední dva sloní obyvatelé byli do Zoo přivezeni ze Srí Lanky. Podle slov ředitele Miroslava Bobka, Zoo Praha tolik slonů nikdy neměla. A k tomu ještě ona šťastná událost, kdy se 11. ledna, po více než osmdesátileté historii zahrady, narodilo první sloní mládě. Roztomilá samička, která už tuto sobotu dostane své jméno.

dvaslonises

slonispolus

první pražské slůně

Zdroj a foto: Zoo Praha a youtube.com