zoo Olomouc

Zoologická zahrada Olomouc se nachází v krásných jehličnatých lesích podhůří Nízkého Jeseníku a nabízí možnost prohlídky celé řady vzácných druhů živočichů v šesti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích. Přijďte si i vy užít úžasný den plný zábavy a poznání.

Zoo Olomouc jsem navštívila před pár lety. Byla jsem nadšená z mořských akvárií s korálovými útesy a pestrobarevnými rybkami. Mořskému světu vévodili žraloci. Zřejmě trochu nespravedlivě přemazal tento zážitek všechna ostatní zvířata.

zoo Olomouc

A protože se mi letos do této zoo nepodařilo dorazit, o aktuální informace jsem požádala mladou maminku, která si před pár dny do Zoo Olomouc vyrazila se svou rodinkou. Jmenuje se Lucie Reichlová a momentálně žije v Kroměříži:

Zoo Olomouc se nachází na Svatém kopečku za Olomoucí a je zabudována do místního lesa. Nabízí tak zvířatům i lidem větší množství stromů a zeleně. Z Kroměříže, kde nyní bydlím, cesta trvá cca 40 min.

Tuto zoo jsme navštívili poprvé, takže jsme vůbec nevěděli, co můžeme očekávat. Mile nás překvapilo jak je zahrada rozlehlá a jak má uspořádány pavilony zvířat. Hned u vstupu je centrum pro chov lemurů, kousek dál pavilón opic, hrošíků liberijských a medvědů malajských.

Zoo Olomouc

Tady jsme se trochu zdrželi obdivováním gymnastických kousků gibonů. Neuvěřitelné, s jakou lehkostí a rychlostí skáčou z jednoho lana na druhé. Občas mi to připomíná opičí tanec. Dále zde najdete pavilón žiraf, safari Afrika, safari Euroasie, pavilón šelem, akvárium, obří voliéru, průchozí výběh klokanů a psounů, výběh gepardů a rysů, výběhy pro soby a pižmoně, voliéru pro plameňáky a výběh nosálů, výběh medvědů a vlků, pavilón netopýrů, sovy a průchozí výběh makaků - na ty je třeba dávat pozor, jsou velmi vynalézaví a dokáží překvapit. Proto v tomto výběhu neustále hlídkují ošetřovatelé.

Kromě zvířat nabízí zdejší zoologická zahrada stánky s občerstvením a restaurace, dále pak kovovou vyhlídkovou věž trojúhelníkového tvaru, ze které je krásný výhled na okolí Svatého kopečku atd. Nás nadchnul Lanáček - lanové centrum pro děti zabudované v přírodě, komentované krmení zvěře a safari vláček. Rodiče s většími dětmi určitě ocení také dětské hřiště naproti hlavního vstupu do zoo. Pokud jste ještě Zoo na Svatém kopečku nenavštívili, vřele doporučuji, určitě si i vy tuto zoo oblíbíte.

zoo Olomouc

Zoo Olomouc

V kostce:

  • Zoo se rozkládá na 42,5 hektarech na Svatém kopečku.
  • V současnosti chová přes 1800 kusů zvířat ve více než tři sta osmdesáti druzích.
  • Historie zoo sahá do padesátých let minulého století, kdy byl v centru Olomouce ve Smetanových sadech zřízen jednoduchý zookoutek s jeleny, srnci, pávy, bažanty a andulkami.
  • Velkým úspěchem bylo narození a zdařilý odchov dvojčat žiraf Rothschildových v roce 1999. Tím se Zoo Olomouc zařadila mezi tři zařízení na světě, kde se takový odchov podařil.
  • Zoo nabízí i speciální programy pro veřejnost, vzdělávací programy pro školy a zážitkové programy pro firmy.

(za poskytnutí materiálu děkujeme Ing. Karle Břečkové, tiskové mluvčí zoo.)

zoo Olomouc

Zoo Olomouc

zoo Olomouc

Zoo Olomouc

foto: archiv: Zoo Olomouc

A nezapomeňte, že návštěva našich zoologických má své kouzlo i v zimních měsících, které se nám blíží. Mrkněte, jak sníh sluší například právě Zoo Olomouc:

jak sníh sluší Zoo Olomouc

jak sníh sluší Zoo Olomouc

Aktuální informace hledejte na www.zoo-olomouc.cz

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama