Chystali jsme se na dovolenou a bohužel nám vybouchlo hlídání domácích mazlíčků. Obvolali jsme snad všechny z příbuzenstva, až se jedna dobrá duše našla, a že prý nám to zvířectvo pohlídá.

Den před dovolenou jsme naskládali do našeho pidi autíčka trojitou klec s osmáky degu, v kleci jich bylo dohromady 8, protože dva týdny před dovčou se nám narodili mladý, dvě obří klece s morčaty a klec s andulkou. Myslela jsem že mě klepne. Ještě musím podotknout že morčata jsou mojí mamky, která také neměla hlídání.

Takže když jsme stáli třeba na červené a za námi nebo vedle nás auta, bylo to dost legrační. Na místě spolujezdce z okna vykukovala dvě morčata, na zadním sedadle seděla andulka se synem a já, a vzadu za oknem u kufru koukali z okna osmáčci. Hlídání bylo od nás vzdálené zhruba 30km. Cestou nás zastavili policisté, protože manžel uháněl trochu rychleji, než bylo povoleno. Když viděli náš zvěřinec začali se šílene smát. Z pokuty nakonec nic nebylo a my jim museli jen slíbit, že příště pojedeme pomaleji.

Ještě že jsme na poslední chvíli sehnali hlídání, neumím si představit jet 200km s našimi miláčky v autě. Lucka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Zoo na kolečkách! Kam se zvířetem o dovolené, by taky vydalo na téma. Já nemít rodiče, tak na dovolenou zřejmě ani neodjedu. S psími hotely mám špatné zkušenosti, a i kdybych sehnala hlídání psovi, kočka se stěhovat nedá. Simona

Jaké máte historky z cestování se zvířátky vy, milé čtenářky? A jak vy řešíte hlídání psů a koček? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama