Zoo Brno

Jak si s dětmi užít říjnové víkendy? Vezměte je do zoo, třeba do té v Brně. Prohlédnete si zvířata, projdete se příjemnými exteriéry a vzděláte v oblasti ekologie. Zoo Brno chová navíc od letošního roku opět krásné lvy, kteří jsou bezesporu velkým lákadlem pro malé i velké návštěvníky.

Brněnskou zoo jsem navštívila jednu podzimní neděli a mile mě překvapilo, jak je toto někdy zachmuřené roční období mezi zvířaty najednou optimistické. Letošní mláďata dorůstají a mají se čile k světu, a když se na vás přece jen padne tíha evropského podzimu, můžete se přenést do africké vesnice (smích).

Zda jsou moje tipy, co byste určitě neměli při své letošní návštěvě Zoo Brno přehlédnout.

Lvi v Brně

Do brněnské zoo se letos opět vrátili lvi. A to po čtrnácti letech. V červenci přicestovala z Ústí nad Labem samice lva konžského Kivu. Společnost jí dělá lev Lolek, který přicestoval z polské Zoo Gdaňsk o týden později. Novou expozici lvů brněnská zoo slavnostně otevřela 26. srpna 2017.

Zoo Brno

Nová expozice se nachází u na samém vrcholku Mniší hory. Pozorovací místa pro návštěvníky jsou komponována například jako osamocená domorodá chýše, havarované letadlo nebo jako průhled bujnou vegetací.

Zoo Brno

Surikaty

Věřili byste, že nejčastěji adoptovaným zvířetem v brněnské zoo je surikata? Po chvilce strávené u jejich výběhu jsem to pochopila...

Zoo Brno

Adopci zvířat nabízejí zoologické zahrady už několik let. Adoptovat zvíře v brněnské zoo může kdokoliv, jednotlivec i firma. Příspěvek slouží na nákup krmení a nejnižší příspěvek je 500 korun na rok. Pro adoptivní rodiče připravuje brněnská zoo jednou za rok speciální program, dostanou také volné vstupenky a drobné dárky. Více o adopci zde.

Pásovci kulovití

Zdejším pásovcům kulovitým Ricardovi a Júlii se letos v létě července narodilo první mládě. Malou kuličku objevili chovatelé při pravidelném vážení zvířat. Pásovci kulovití jsou pro brněnskou zoo zcela novým druhem chovaným teprve od února 2017. Narození mláděte tak brzy po sestavení rodičovského páru je pro zahradu velmi cenné.

Zoo Brno

Návštěvníci mohou pásovce vidět v Exotáriu, kde sdílí expozici s papoušky Ara ararauna. Společné soužití očividně svědčí oběma druhům, protože i ary letos vyvedly mláďata. „Pro vysoce inteligentní ary je hemžení pásovců vítaným zpestřením, pásovce naopak potěší příležitostný šťastný nález, když arům upadne nějaká dobrota,“ říká místní kurátorka savců Dorota Gremlicová.

Zoo Brno

Brněnská zoo chová kromě pásovců kulovitých ještě pásovce štětinaté a je jedinou zoo v ČR, která v současné době úspěšně přirozenou cestou oba druhy pásovců množí.

Něco navíc

Po vycházce v brněnské zoo, jež je umístěna v příjemně členitém terénu, kde uděláte i něco pro své zdraví, si můžete posadit v jednom z několika občerstvení. Mně nejvíce zaujalo to U tygra, kde nahoře jsou suvenýry a dole restaurace s prosklenými stěnami a výhledem do tygřího výběhu.

Zoo Brno

Zoo Brno

  • Autorem fotografií lvů je Roman Kočí, ostatní Eva Štěpánková, Zoo Brno a archiv autorky

Zoo Brno

Aktuální tip na závěr:

Dne 28. října se bude konat Halloween v Zoo Brno. Pro návštěvníky je připravena tisícovka dýní, řada soutěží, ochutnávka dýňových specialit a strašidelná procházka zoo. Program bude trvat od 16 do 19 hodin.

Přečtěte si také:

Reklama