Michael Jackson dnes slaví padesátiny. Ale bůh ví, jestli je vůbec slaví.
Poslední léta se spíš ukrývá před veřejností.
Kdyby býval tušil, když natáčel klip Thriller, že se z něj samotného stane zombie! Je smutné, že se do toho pomyslného hrobu zakopal sám. Nejen svými nesmyslnými plastikami, které z něj udělaly zrůdu na pohled, ale hlavně četnými skandály se zneužíváním malých chlapců, které ho vyřadily na okraj společnosti.  

Michel Jackson, nekorunovaný král popu, pomalu upadá v zapomnění.
A jaký to byl idol, že, děvčata?Zpíval už odmalička, svou kariéru odstartoval v sourozenecké skupině The Jackson 5 v roce 1962.
Už jeho první sólové album Off The Wall slavilo úspěch.Ale další album Thriller (1974), které se stalo hitem a komerčně nejúspěšnějším albem v historii, ho vyneslo na špičku pop music.
Ani další, byť úspěšné desky Bad, Dangerous a HIStory, už jeho popularitu nepřesáhly.
Na vrchol sólové kariéry dosáhl v osmdesátých letech minulého století. Jeho fenomenální taneční kreace (krok nazývaný měsíční chůze) a fantazijní kostýmy jeho fanoušci často napodobovali a kopírovali.Bílé ponožky v černých mokasínách se staly módním hitem.V devadesátých letech to začalo jít s Michaelem z kopce, když se provalila jeho sexuální aféra s třináctiletým chlapcem. Skončil před soudem, ale nakonec se případ vyřešil mimosoudním vyrovnáním.

Snad aby od skandálu odvedl pozornost a trochu uklidnil veřejné mínění, oženil se s Lisou Marií Presley, manželství ale vydrželo jen rok a půl.
Jeho druhou ženou se stala ošklivá zdravotní sestra Debbie Roweová, se kterou má syna Prince Michaela I. a dceru Paris.
I toto manželství se po třech letech rozpadlo.
Jackson má ještě třetí dítě, Prince Michaela II., které mu porodila neznámá náhradní matka.V roce 2003 byl na Jacksona opět vydán zatykač. Případ odstartoval sám zpěvák, když v britském televizním dokumentu uvedl, že spí s nezletilými chlapci v posteli, ale že v tom není nic sexuálního.
V procesu, který trval od ledna do června 2005, byl Jackson zproštěn obžaloby ve všech deseti bodech.
Jackson se sice stáhl do ústraní, ale tak úplně se vzdát nechce.
Letos v červenci dokonce vydal nové album 7even, ale nezdá se, že by se jeho comeback vydařil. 


 

Připomeňte si i jeden z největších hitů krále popu:


 

Reklama