Na festivalu soutěží filmy, dokumenty a reportáže ze všech koutů světa na téma jídlo a pití, lépe řečeno gastronomie. O tom, že je to festival uznávaný, svědčí fakt, že vloni bojovalo o Zlatý hrozen jen v televizní sekci 186 pořadů ze šestnácti zemí.

Co bude k vidění a k jídlu
„Návštěvníci města i jeho obyvatelé se mohou během letošního jubilejního 10. ročníku opět těšit na oblíbenou barmanskou show, ale i na národní dny, kde se představují tradiční kulinářské speciality z různých zemí. Na hlavním znojemském náměstí bude tentokrát připravena ochutnávka kuchyně estonské, argentinské a lotyšské,“ řekl pro Ženu-in ředitel Znojemského hroznu JUDr. Ladislav Jíša.

Budou i výstavy
Galerie Vivo nabídla umělcům téma Kráska a zvíře, děti se opět připravují na svůj Plný talíř malování a humoristé a karikaturisté na Gastronomické grotesky. Vyvrcholením festivalu bude koncert mezzosopranistky Edity Randové za varhanního doprovodu Vladislava Roubala ve znojemském kostele sv. Mikuláše.

Poznamenejte si
Festival Znojemský hrozen je pro každého, a tak neváhejte přijet se podívat a ochutnávat. Gastronomický festival se koná od 16. do 19. září 2008.

 

Reklama