Slavnostní zahájení Znojemského Adventu proběhne první prosincovou neděli 3. 12., kdy se můžete těšit na každoroční rozsvícení vánočního stromečku i na slavnostní otevření veřejného kluziště.

Letos bude mít Znojmo vánoční stromy dva. Oči všech dětí a dospělých se jistě rozzáří při slavnostním rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí, a to o první adventní neděli 3. 12. v 16.45 hodin. Program Adventu na Masarykově náměstí nebude ani letos ochuzen o zvučná jména hudebních interpretů, kteří nám předvánoční čas zpříjemní vánočními koledami. Těšit se můžete na Stanislava Hložka se sborem Libohlásek při ZŠ nám. Republiky nebo na věhlasného Josefa Vágnera. Aby vánoční koledy nezněly pouze klasicky, tak jak je známe, našemu sluchu budou lahodit vystoupení cimbálové muziky Denár a Cimballica. Venkovní kluziště, které se slavnostně otevře v neděli 3. 12. v 10:00, bude zdarma přístupné všem vždy od 10:00 do 20:00. Samozřejmostí je zázemí ve formě šaten nebo brusičky pro vaši bruslařskou výbavu. Pro fanoušky hokeje jsou plánovaná dvě hokejová utkání Minihokeje HC Orli Znojmo – mládež. Kdo se rád baví a bojí, nesmí si nechat ujít tradiční Pekelnou sešlost a Andělské nebe s Mikulášem, které proběhne na sv. Mikuláše v úterý 5. 12. Pravý čas pro čertovskou zábavu nastane taky v pátek 15. 12., kdy městem projde průvod rakouských čertů, tzv. Perchtenlauf, který si pro vás připravil program za doprovodu pekelné hudby, při němž ani dospělý nezůstane klidný.

Na Znojemský Advent Vás srdečně zve Znojemská Beseda a město Znojmo. Těšíme se na všechny u punče, svařáku, koled nebo na bruslích! Více informací k Adventu na webu Znojemské Besedy www.znojemskabeseda.cz nebo na https://www.facebook.com/events/724457944405013

Reklama