Miroslavu Prillerovou, bývalou učitelku angličtiny na znojemském učilišti Uhelná, obvinila policie z trestného činu ohrožení výchovy mládeže. „Silvestrovský videozáznam, na kterém souloží, totiž natočil nezletilý šestnáctiletý chlapec,“ řekla ve středu mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

„Paní Prillerová sice měla pohlavní styk s mužem starším osmnácti let, ovšem před zraky nezletilého šestnáctiletého chlapce, o kterém navíc dobře věděla, kolik je mu let. Znala jej, protože byl žákem školy, ve které učila,“ řekla ve středu znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

O případu jste na Ženě-in mohli číst v článku Porno znojemské učitelky koluje po škole.

Podle policejní vyšetřovatelky případu dnes již bývalá učitelka Prillerová svého činu lituje. „U výslechu se přiznala, je jí to líto, ale trestnímu stíhání bude přesto muset čelit,“ konstatovala Drahokoupilová. Dodala, že kriminalistka sdělila ve středu Prillerové obvinění podle paragrafu 217 o ohrožení výchovy mládeže. „Soudce může podle něho potrestat viníka až dvěma lety vězení,“ upřesnila znojemská policejní mluvčí.

Šestnáctiletý opilý mladík, který po silvestrovské oslavě na video natáčel Prillerovou a svého kamaráda Karla Kučeru a při souloži je vulgárními slovy aktivně povzbuzoval, bude v případu paradoxně figurovat jako poškozený. Někteří studenti školy se přitom domnívají, že video zveřejnil na internetu právě jeho tvůrce. Podle Drahokoupilové však vyšetřovatelka zatím nezjistila, kdo videonahrávku na internet umístil. „Policie stále tuto část případu intenzivně prověřuje,“ konstatovala Drahokoupilová.

Třiatřicetiletá svobodná matka Miroslava Prillerová po skandálu ve škole sama rozvázala pracovní poměr. Zaregistrovala se na znojemském pracovním úřadě a z domova odešla i s tříletým synem do azylového domu pro matky v tísni.

Znojemská rodačka Prillerová má za sebou bezproblémovou minulost. Rok po absolvování gymnázia pracovala v ústavu pro postižené děti, pak vystudovala Střední odbornou teologickou a misijní školu v Kolíně. „Jeptiškou jsem ale být nechtěla. Jen ráda pomáhám lidem. Proto mě také bavit učit. Jenomže s tím je teď konec,“ uvedla v jednom z mála rozhovorů, které poskytla koncem ledna po propuknutí skandálu.

Babička učitelky Miroslavy Prillerové agentuře sdělila, že celá rodina, která patří mezi znojemské starousedlíky, je zoufalá a zdrcená. „Jak mohl ten chlapec video zveřejnit? Kde je ochrana osobnosti? Takové věci se přece nedělají,“ plakala.

Společenské odsouzení učitelky Miroslavy Prillerové není jednoznačné. Za pedagožku se postavili sami žáci znojemského učiliště, kteří na její obranu sepsali petici.

Jiná petiční aktivita na podporu angličtinářky začala kolovat na internetu, do této chvíle ji podepsalo 1018 lidí, vesměs mužů. „Petici je možné přečíst a případně podepsat na adrese jetpack.cz,“ uvedl organizátor Tomáš Němec. „Co se stalo, stalo se. Stávají se horší věci. Jelikož se již omluvila, budiž jí ve slušné společnosti odpuštěno,“ vyzývá veřejnost Němec.

Podepsali byste petici na její podporu?

Reklama