A k tomu pár facek od rodičů. Takhle dopadl romantický večer večer ve dvou, který málem zhatily zabouchnuté dveře. Tuto příhodu si mimo jiné můžete přečíst v příspěvku, který nám poslala čtenářka s nickem setury.

Krásný dobrý den, příhoda se zabouchnutými dveřmi se stala rodině mojí kolegyně. Měli dospívající dceru, která s nimi už nechtěla jezdit na chatu a na volný víkend si pozvala domů přítele. Těšila se a chystala všechno na romantický večer ve dvou. Když běžela otevřít svému milému, tak se jí za zadkem zabouchly dveře. Potom si uvědomila, co se stalo, a zpanikařila.

Mohla zavolat rodičům aby přijeli a odemkli jí, ale ona tak urputně nechtěla, aby se rodiče vrátili, že „jednala“ na vlastní pěst a zavolala si někoho, aby dveře otevřeli. Kolegyně nedávno investovala dost peněz do nových dveří a do bytu se nedalo dlouho dostat, ale nakonec dveře povolily. Mladý pár šťastně  strávil chvíle o samotě, a nedělní večer a s ním i příjezd rodičů se blížil. Kolegyně s manželem se vrátili domů a nevěřili svým očím, zničený zámek a dveře, škoda za několik tisíc. Nejdřív si mysleli, že je vykradli, ale když zjistili že je to „práce“ jejich dcery, zapomněli že je to pomalu holka na vdávání a dostala pár facek.

Vlastní příhodu se zabouchnutými dveřmi mám z doby, kdy chodila naše dcera do základní školy a kvůli většímu bezpečí jsme si pořídili místo kliky kouli na dveře. Když byla dcera malá, tak jsme ji s manželem vysvětlili, jak se má chovat, že nemá pouštět do bytu cizí lidi a má pořádně zamknout, když se vrátí ze školy atd. Dcera si to vzala k srdci a poctivě dodržovala, co jsme jí řekli. Její důslednost se nám jednou nevyplatila a pořádně nám zkomplikovala jedno odpoledne.

Na chvíli jsem si odskočila z bytu a zapomněla svoje klíče doma. Manžel byl na fotbale a spoléhal se, že budu doma a klíče si nevzal. Dcera po příchodu ze školy poctivě zamkla a učila se. Když jsem zjistila, že nemám klíč, tak jsem byla v klidu, protože jsem věděla, že mi otevře. Ale to jsem se přepočítala. Dcera se mnou mluvila skrz dveře a když jsem jí říkala: „To jsem já maminka“ tak mi odpověděla „Moje maminka má klíč a Tobě neotevřu protože nesmím nikomu otvírat“. Na jednu stranu jsem byla ráda, že poslouchá, co jsme ji řekli, ale čas plynul a já pořád stála za dveřmi a nemohla ji přesvědčit, že jsem to opravdu já.

Potom se vrátil manžel, když viděl co se děje, tak se smál a dceru pochválil, jak je poslušná. V tom mu ale došlo, že se do bytu jen tak nedostaneme a spustil, že až ji dostane do ruky, tak ji roztrhne jak hada. Jenže pak si uvědomil, že nás vlastně na slovo poslechla, tak obrátil a začal přemýšlet, co budeme dělat. Obešli jsme dům a manžel vylezl do našeho patra a dostal se do bytu okýnkem v komoře, které musel rozbít. U okýnka na policích byly čerstvé kompoty, které spadly a rozbily se, jak se protahoval úzkým oknem. Odemkl mi a konečně jsme si oddechli, za zkušenost jsme zaplatili novým oknem a zničeným ovocem. Stejně jsem ale ráda, že se dcera nenechala přemluvit a neotevřela. Od té doby jsem paranoidní na klíče a několikrát kontroluju, když jdu z domu, jestli je mám s sebou.

setury

Oba příběhy jsou úžasné, ale smekám před vaší dcerou. Musí mít pořádně pevnou vůli. Nebo vám to udělala trochu naschvál? Když poslouchat, tak poslouchat!

Máte také nějakou zajímavou historku se zabouchnutými, nebo jinak nedobytnými dveřmi? Napište nám? Dostaly jste se do takové „šlamastiky“vlastní vinou, nebo vám k ní někdo pomohl? Napište nám.

Na vaše příhody se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama