Možná ne až tak ojedinělou situaci zažívají už nějaký čas mladí manželé Jitka a Karel Vávrovi. Karlova matka totiž chodí stále za svým synem pro peníze, které pak nesmyslně utrácí. Jitka už toho má dost, protože sami nemají na rozdávání. 

peníze

Karlova matka bydlí kousek od místa, kde bydlí i její syn s manželkou a jejich dvouletými dvojčaty, Míšou a Barborkou. Jitka je na mateřské dovolené a Karel je spolumajitelem autobazaru, kde se mu daří tak na střídačku. Přesto nikdy neodmítne „založit“ svoji matku, která chodí čím dál častěji.

Dejme prostor k vyjádření samotným adeptům, konkrétně Jitce a Karlovi.

Karel

Je to moje máma a cítím k ní jistou zodpovědnost. Nevidím na tom nic špatného, když za mnou přijde, jestli bych jí nepřispěl na topení nebo na léky, anebo třeba i na pobyt v lázních. Nikdy to neměla jednoduché, když jsme byli s bráchou ještě malí, počítala každou korunu. Táta moc nevydělal, ale máma vždycky dokázala vykouzlit i z mála. Jitka si s mojí mámou nikdy nerozuměla, prostě si už od začátku nesedly. Ani proto k nám za holkama moc nechodí a přijde spíš za mnou do práce. No tak jí občas finančně přispěju, no a co? Vím, co pro mě i pro bráchu všechno udělala, a když můžu, tak jí udělám radost. Je to moje máma a mám ji rád, nevím, co na tom Jitce vadí. Nemusí mít taky všechno, co vidí, pak si stěžuje, že nevyjde s penězi. Myslím, že jí dávám dost, aby vyšla.

Jitka

Kája si jaksi nedokáže dost dobře představit, co to je být na mateřské a mít dvě malé děti, vůbec nemá představu, jak je všechno drahé. Jeho matka k nám nechodí, protože v práci dostane ze syna víc. A když i přijde, holčičkám nikdy nic nepřinese. Když se narodily, tak dala každé z nich fotoalbum a prý se těší, až jí ho vrátím i s fotkami. Když jsem ještě chodila do práce, tak jsme ji vzali dvakrát na dovolenou. Myslíte, že synovi poděkovala? Brala to jako samozřejmost a potřetí, když už jsme chtěli jet sami, tak se urazila, že jsme ji nevzali. Kája jí tedy jako blbec zaplatil druhou dovolenou.

Vím, že to neměla v životě jednoduché, ale nemůže to přece omílat pořád dokola. Důchod má pěkný, vyšší než já mateřskou, a kdyby tolik neutrácela, nejezdila na různé reklamní akce, kde nakupuje nádobí nebo peřiny za desetitisíce, tak by ušetřila i na ty léky. Ona si vůbec neuvědomuje, že máme dvě malé děti, a ty něco stojí. Neřeknu, aby jí Kája občas na něco nepřispěl, ale ona už si zvykla chodit každý měsíc. Vymyslí si, jaká je chudinka, že jí došel nedoplatek za elektřinu a za plyn, a pak se dozvím, že jela s kamarádkou na zájezd. A mně ještě Kája vyčítá, že neumím hospodařit. Uměla bych, kdyby nestrkal víc než do svých dětí do matky.

 

Reklama